Ste tu
Home > Kultúra > VÍNO A KRASLICE UŽ ČOSKORO

VÍNO A KRASLICE UŽ ČOSKORO

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove opätovne pripraví už tradičnú udalosť Víno a kraslice. Podujatie sa uskutoční 20. marca, čo je Kvetná nedeľa v miestnosti, ktorá vystavuje Ľudovú plastiku a drevorezbu južného Zemplína. Hlavnými partnermi, ktorí udalosť podporili sú mesto Trebišov, združenie Tokajská vínna cesta a Cirkevná stredný odborná škola sv. Jozafáta v Trebišove.


Spoločensko – kultúrne podujatie sa začne o 14.30 hodine a jednou z atrakcií bude jazda na historickom traktore s vlečkou z roku 1957, ktoré patrí k expozícii múzea. Taktiež môžeš nahliadnuť do tvorby a priebehu zdobenia kraslíc, pretože súčasťou tohto dňa bude aj ukážka tradičných i menej tradičných metód, ktoré ukážu priamo tvorcovia veľkonočných dekorácii.


Nebude chýbať ani občerstvenie, ktoré nachystajú priamo žiaci Cirkevnej odbornej školy, a takisto to budú typické jedlá veľkonočného stola. Súčasťou bude tabuľa a každý sa bude môcť na pár minút cítiť ako someliér, pretože k jedlu sa bude podávať svetoznáme tokajské víno. Aká by to bola zábava bez tradičnej “východňarskej” hudby? Celým dňom bude hostí sprevádzať skupina FURMAŇE svojou ľudovou, folklórnou muzikou.

Prečítaj si: Tokajské víno – Vinum Regum, Rex Vinorum

Mesto Trebišov a Múzeum Vás na túto akciu srdečne pozývajú a tešia sa na Teba.


Top