Ste tu
Home > Správy > Video: Rakety z Pásma Gazy vyhnali ľudí do krytov, útok sa odohral deň po hrozbách hnutiu Hamas

Video: Rakety z Pásma Gazy vyhnali ľudí do krytov, útok sa odohral deň po hrozbách hnutiu Hamas

Zdieľaj tento článok

JERUZALEM 17. októbra (WebNoviny.sk) – Obytný dom na juhu Izraela v stredu ráno zasiahla raketa vystrelená z Pásma Gazy. Izraelská armáda následne začala útočiť proti militantom v Pásme Gazy.


Žena a jej tri deti z mesta Beer Ševa bežali do úkrytu po tom, ako začuli výstražnú sirénu, pričom utrpeli šok. Podľa úradov sú zranené aj ďalšie dve osoby, ktoré hľadali úkryt.


Zatvorené školy

Ďalšia raketa z Pásma Gazy zasiahla pláž neďaleko jedného z najväčších miest v krajine, no odtiaľ nehlásia žiadne obete. Po útokoch zatvorili školy v Beer Ševa.

Šéf izraelskej armády predčasne ukončil návštevu USA a vrátil sa do krajiny, aby mohol dohliadať na situáciu.

Tvrdá rana

Útoky sa stali deň po tom, ako izraelský minister obrany Avigdor Lieberman vyhlásil, že militantné hnutie Hamas musí dostať “tvrdú ranu” v súvislosti so stupňujúcimi sa nepokojmi pri hranici.

Politik oznámil, že po útokoch zatvorili všetky hraničné priechody s Pásmom Gazy, odkiaľ v dôsledku bombardovania izraelskými stíhačkami zatiaľ nehlásia žiadne obete.

Viac k témam: Avigdor Lieberman, palestínske hnutie Hamas, Pásmo Gazy, raketa
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Rakety z Pásma Gazy vyhnali ľudí do krytov, útok sa odohral deň po hrozbách hnutiu Hamas © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top