Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Video: Nebudeme vládnuť so Smerom-SD a jeho klonmi, Kiska vylúčil aj vládu s SNS a extrémistami

Video: Nebudeme vládnuť so Smerom-SD a jeho klonmi, Kiska vylúčil aj vládu s SNS a extrémistami

2.7.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý prezident a líder vznikajúcej strany Za ľudí Andrej Kiska sa v utorok vyjadril, že nebudú nikdy vládnuť so stranou Smer-SD ani jej klonmi. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti Facebook, v ktorom uvádza priority strany o predvolebnej a povolebnej spolupráci.

Vylúčil aj spoluprácu s SNS a extrémistami

Kiska tiež vylúčil spoluprácu so Slovenskou národnou stranou a extrémistami. „Postavme si jasné priority – zdravotníctvo, boj proti korupcii, školstvo. Buďme k sebe ako lídri slušní,“ vymenoval Kiska ďalšie priority strany.

Ako dodal, stretol sa s viacerými lídrami opozičných strán a je pripravený stretnúť sa aj s ďalšími. „Ak sa na tomto zhodneme, sadnime si, podpíšme to, ukážme celému nášmu Slovensku, že vieme spolupracovať, že ide o ľudí. Chceme vrátiť Slovensko všetkým ľuďom,” povedal vo videu.

Stranu definuje ako stredovú

Andrej Kiska skončil svoj mandát na poste prezidenta 15. júna. Následne 17. júna oficiálne predstavil tím a priority vznikajúcej strany Za ľudí.

Pridali sa k nemu napríklad bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková, bývala poslankyňa NR SR a Európskeho parlamentu Jana Žitňanská či bývalý veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek a organizátor zhromaždení Za slušné Slovensko Juraj Šeliga.

S Kiskom na vzniku strany spolupracuje aj starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký, primátor Hlohovca Miroslav Kollár či jeho spolupracovníčka z Prezidentského paláca Vladimíra Marcinková. Kiska svoju stranu definuje ako stredovú.

Viac k témam: Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Nebudeme vládnuť so Smerom-SD a jeho klonmi, Kiska vylúčil aj vládu s SNS a extrémistami © SITA Všetky práva vyhradené.

Top