Ste tu
Home > Správy > Video: Klimatickí aktivisti táboria pred úradom Merkelovej, zablokovali aj dopravu v Amsterdame

Video: Klimatickí aktivisti táboria pred úradom Merkelovej, zablokovali aj dopravu v Amsterdame

7.10.2019 (Webnoviny.sk) – Klimatickí aktivisti z hnutia Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu) zablokovali kruhový objazd Grosser Stern v centre Berlína. Protest sa začal skoro ráno za účasti asi tisícky osôb. Aktivisti si tiež zriadili tábor pred úradom nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.


Stalo sa tak v rámci takzvanej “medzinárodnej vzbury“, ktorú klimatickí aktivisti z hnutia štartujú v pondelok. Protesty plánujú v 60 mestách na celom svete.


Stovky holandských aktivistov už zablokovali hlavnú cestu v Amsterdame, kde si postavili stany a vyzývajú holandskú vládu, aby spravila viac v boji proti klimatickým zmenám.

Polícia na ceste pred národným múzeom Rijksmuseum, ktoré je jednou z hlavných turistických atrakcií mesta, zatkla viacerých demonštrantov. Mesto im zakázalo zhromažďovať sa na ulici, aktivisti ale výzvy polície, aby sa presunuli na vedľajšie námestie, ignorovali.

Viac k témam: Amsterdam, Berlín, klimatický štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Klimatickí aktivisti táboria pred úradom Merkelovej, zablokovali aj dopravu v Amsterdame © SITA Všetky práva vyhradené.


Top