Ste tu
Home > Šport > VIANOČNÝ MLÁDEŽNÍCKY FUTBALOVÝ TURNAJ

VIANOČNÝ MLÁDEŽNÍCKY FUTBALOVÝ TURNAJ

Mesto Trebišov a futbalový klub Slavoj Trebišov spoločne, počas tretej adventnej nedele, zorganizovali vianočný mládežnícky futbalový turnaj o pohár primátora Mesta Trebišov, ktorý sa odohral v Športovej hale.


Turnaj dvoch kategórii

Svoje sily si na turnaji zmerala kategória žiakov do 8 rokov a takisto kategória mládeže do 10 rokov. Okrem domácich sa na turnaji predstavili nádejní futbalisti z Michaloviec, Vranova nad Topľou, Prešova a Košíc. Zápasy talentovaných futbalových pušiek priniesli výbornú atmosféru a musím uznať, že prvý ročník tohto futbalového turnaja sa nadmieru vydaril. Mňa osobne teší aj záujem zo strany verejnosti. Hala bola počas celého turnaja slušne zaplnená, povzbudzovali všetci, no najmä rodičia aktérov z ihriska.


Vyhrali Košice a Vranov nad Topľou

V staršej vekovej kategórii sa po vyrovnaných výkonoch tešili z trimfu mladíci z Košíc. Naopak, v mladšej vekovej kategórii prevýšili svojich súperov chlapci z CFT Vranov, za čo si odniesli zaslúžené prvenstvo. Určite poteší aj fakt, že v kategórii do 8 rokov si tretiu medailovú priečku vybojovali domáci chlapci z Trebišova. Zdá sa, že turnaj je skutočným prísľubom do ďalších rokov.

Ako to vidím ja

Po vymenovaní novej Správnej rady a nového prezidenta miestneho futbalového klubu to vyzerá, že veci sa pohýnajú tým správnym smerom. Organizáciou takéhoto turnaja bola mladým futbalistom vliata do žíl nová motivácia pobiť sa o miesto v družstve, ktoré od základov mení svoju tvár. Je správne myslieť na mládež a ukázať im, že tvoria dôležitú súčasť futbalového klubu. Týmto krokom, ktorý sa ale bude musieť opakovať, sa podľa mňa dosiahne zvýšený záujem o futbal nie len zo strany detí, ale aj rodičov.

Dúfam, že jarná časť prinesie toľko očakávané zmeny. Základy trebišovskej futbalovej renesancie sa začali budovať úspešne.


FOTO: Roman Hanc
VIDEO: youtube.com


Top