Ste tu
Home > Správy > Svet > Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov

Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov

Zdieľaj tento článok

15.5.2021 (Webnoviny.sk) – Veľvyslanectvo USA v Moskve dočasne obnoví niektoré konzulárne služby. Ambasáda minulý mesiac uviedla, že ruský zákaz ju prinútil zredukovať svoju pracovnú silu o 75% a od 12. mája bude poskytovať pre amerických občanov len veľmi obmedzené služby.


V piatok však oznámila, že obnoví “bežné služby” pre občanov USA vrátane pasových služieb, konzulárnych správ o narodení v zahraničí alebo limitované notárske služby.


Pozastavenie konzulárnych služieb znamená pre ruských obchodníkov či výmenných študentov problémy, pretože nemôžu požiadať o víza v Rusku.

Moskva zakázala veľvyslanectvu a ďalším konzulárnym úradom najímať ruských občanov alebo občanov tretích krajín. Stalo sa tak v rámci súboru odvetných opatrení za americké sankcie súvisiace aj s údajným zasahovaním Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2020. Rusko však obvinenia popiera.

Viac k témam: ambasáda USA, diplomacia, rusko-americké vzťahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top