Ste tu
Home > Správy > Svet > Veľká Británia uvoľňuje ďalšie opatrenia, očkovanie proti koronavírusu je úspešné

Veľká Británia uvoľňuje ďalšie opatrenia, očkovanie proti koronavírusu je úspešné

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – V Anglicku by tento mesiac mala skončiť zákonná povinnosť nosiť rúška a pravidlá sociálneho odstupu, potvrdil britský premiér Boris Johnson.


Nebude obmedzená účasť na svadbách či pohreboch, ľudia budú môcť znova navštevovať nočné kluby a prestanú platiť aj pravidlá pre poskytovanie služieb v baroch a reštauráciách.


Skončí sa tiež takzvané pravidlo šiestich, ktoré sa týka stretávania sa v súkromných domoch, aj pravidlá práce z domu.

Posledná fáza uvoľňovania

Ukončenie pandemických opatrení je súčasťou poslednej fázy uvoľňovania v Anglicku naplánovanej na 19. júla. To ešte potvrdia po preskúmaní najnovších údajov 12. júla, informuje spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii

Johnson v pondelok na tlačovej konferencii avizoval, že v nadchádzajúcich dňoch poskytnú informácie o ďalších opatreniach. Stále bude platiť pravidlo samoizolácie pre pozitívnych ľudí, ale čoskoro by mohli v Anglicku zaviesť nové pravidlá pre plne zaočkované kontakty.

Minister zdravotníctva informoval, že o novom režime pre úzke kontakty bude pravdepodobne informovať v priebehu utorka.

Očkovanie je úspešné

Predseda britskej vlády vysvetlil, že schopnosť ukončiť veľkú väčšinu zákonných obmedzení v Anglicku majú vďaka tomu, že očkovanie je úspešné v oslabovaní spojenia medzi prípadmi nákazy a úmrtiami.

Zároveň však varoval, že podľa predpovedí by neskôr počas tohto mesiaca mali denné prírastky prípadov dosiahnuť 50-tisíc a ľudia sa budú musieť zmieriť s ďalšími úmrtiami v dôsledku ochorenia COVID-19.

Škótsko, Wales a Severné Írsko si určujú svoje pandemické pravidlá. Škótska vláda tvrdí, že možno bude vyžadovať nosenie rúšok za určitých podmienok aj po 9. auguste, keď by mali v krajine uvoľniť posledné obmedzenia.

Vo Walese by situáciu mali posúdiť 15. júla a v Severnom Írsku najbližšie 8. júla.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, pandemické opatrenia, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia uvoľňuje ďalšie opatrenia, očkovanie proti koronavírusu je úspešné © SITA Všetky práva vyhradené.


Top