Ste tu
Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> VEĽATSKÝ LESNÝ BEH UŽ TÚTO SOBOTU

VEĽATSKÝ LESNÝ BEH UŽ TÚTO SOBOTU

Zdieľaj tento článok

Beh ako športová disciplína si v okrese Trebišov získava čoraz viac nadšencov. Jasným príkladom je malá obec Veľaty v trebišovskom okrese, odkiaľ pochádza trojica nadšencov stojacich za OZ Stopa.


Začiatky v roku 2014


Všetko začalo už v roku 2014, kedy sa v hlavách nadšencov behu – Vladimíra Jacka, Vladimíra Viernusa a Petra Kavuľu, zrodila myšlienka usporiadať bežecké preteky. Táto myšlienka sa realizácie dočkala 6. Septembra 2014, kedy sa zorganizovalo prvé bežecké podujatie s názvom Veľatský lesný beh , ktorý úspešne pokračuje vo svojej tradícii aj naďalej.

IMG_9856

Do talónu podujatí organizovaných OZ Stopa sa chlapcom podarilo v spolupráci s mestom Trebišov pridať aj veľmi vydarené podujatie Nočný beh Trebišov, ktorý zaujal nie len počtom štartujúcich ale i množstvom divákov.

Veľatský lesný beh je výnimočný

Vráťme sa späť. Čo je však na Veľatskom lesnom behu výnimočné? Beží sa na rôznych povrchoch. Súťažiaci si vyskúšajú klasický asfalt, spevnenú poľnú cestu a najväčšiu časť trate (cca 70%) tvorí beh po lesných cestičkách, čo dáva tomuto behu nádych autentického zážitku pre všetkých zúčastnených.

Prečítaj si: Veľatský lesný beh sme tentokrát bežali aj my!

Tí, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa, si môžu si vybrať zo 17- alebo kratšej 11-kilometrovej trate, ktoré ponúkajú rovnako krásny športový zážitok.

Počas hlavného preteku, ktorý štartuje už 2. septembra 2016 10:00, sa uskutočnia aj preteky v detských kategóriách.

Veľatský lesný beh si počas svojej krátkej existencie na bežeckej mape Slovenska stihol vybudovať slušné renomé. Registrácia a viac informácii na www.ozstopa.sk

Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na Vás už  2. septembra 2017 vo Veľatoch.

VLB2017_plagat

Zdieľaj tento článok

Top