Ste tu
Home > Nezaradené > V Trebišove dnes slávnostne spustili prevádzku spoločnosti CONROP SK

V Trebišove dnes slávnostne spustili prevádzku spoločnosti CONROP SK

Do Trebišova prišiel v lete nový investor. Svoju prevádzku v meste rozbieha spoločnosť CONROP SK, s.r.o., ktorá pôsobí na medzinárodnom trhu predovšetkým v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automobilovú, strojárenskú a stavebnú oblasť. CONROP SK, s.r.o. je súčasťou skupiny výrobných spoločností s českým kapitálom, ktoré združuje BR Group. Obrat skupiny BR Group za rok 2017 bol cca 130 mil €. Slávnostné otvorenie prevádzky CONROP SK, s.r.o. sa za prítomnosti členov vlády SR Richarda Rašiho a Petra Žigu ako aj primátora mesta Trebišov PhDr. Marka Čižmára a vedenia spoločnosti uskutočnilo dnes v priestoroch samotnej spoločnosti.


Predmetom podnikania spoločnosti CONROP, s. r. o. je výroba, vývoj a predaj flexibilných obalov – veľkoobjemových vakov, ktoré sú určené na balenie, manipuláciu, skladovanie a transport sypkých, ale aj tekutých materiálov. Obaly sú 100% recyklovateľné, vyrobené z polypropylénových a polyethylénových materiálov, nezaťažujúcich životné prostredie. Produkty môžu byť použité na materiály dosahujúce teplotu -20 až 60 °C. Podľa faktoru bezpečnosti sa využívajú jednorázovo, ale i opakovane.


CONROP SK, s.r.o. Trebišov má sídlo a prevádzku v priestoroch hál bývalej SAD Trebišov na Dopravnej ulici. Celková plocha hál vrátane hygienického zázemia, ktoré prešli rozsiahlou rekonštrukciou, predstavuje takmer 3000 štvorcových metrov. Príchodom nového investora sa zvýši zamestnanosť v meste a jeho okolí, pracovné uplatnenie tu postupne nájde až 220 ľudí.
Prvých zamestnancov do trebišovskej prevádzky spoločnosť začala prijímať už v júli 2018. Svoj výrobný program plánuje postupne rozširovať o výrobu takzvanej čistej výroby pre farmaceutický a potravinársky priemysel. Medzi hlavné potravinárske produkty, ktoré sa plnia do vakov, patrí cukor, mliečne sypké výrobky, kakao, obilie a výrobky z neho.

 

Výrobná spoločnosť CONROP, s.r.o. pôsobí celosvetovo, vyše 90 % tržieb je realizovaných exportom do viac ako 20 krajín sveta. Aktívna je najviac na trhoch Európy. Medzi štáty s najväčším trhovým priestorom, ktorý spoločnosť pokrýva, patrí Nemecko, Francúzsko, Škandinávia, Poľsko, kde zároveň môže CONROP, s.r.o. naplno uplatniť svoje silné stránky, t.j. výrobu na zákazku, geografickú polohu a kvalitu. Hlavným sídlom spoločnosti sú české Bolatice.

 


Top