Ste tu
Home > Správy > V Iráne sa uskutočnilo ďalšie vojenské cvičenie, vypustili počas neho niekoľko balistických rakiet v púšti

V Iráne sa uskutočnilo ďalšie vojenské cvičenie, vypustili počas neho niekoľko balistických rakiet v púšti

Zdieľaj tento článok

15.1.2021 (Webnoviny.sk) – Iránske Revolučné gardy usporiadali v piatok uprostred púšte vojenské cvičenie, počas ktorého boli v akcii balistické rakety a drony. Udialo sa tak v čase zvýšeného napätia okolo iránskeho jadrového programu a amerického nátlaku na Teherán.


Ako informovala štátna televízia, v prvej fáze cvičenia vypustili niekoľko balistických rakiet zem-zem proti simulovaným nepriateľským pozíciám. Neskôr nasadili drony nesúce výbušniny.


Iránske zariadenia sú schopné zasiahnuť cieľ vzdialený až 2 000 kilometrov, čo je dosť ďaleko na to, aby mohol predstavovať možnú hrozbu pre nepriateľský Izrael a americké vojenské základne v regióne Blízkeho východu.

Irán v ostatnom období zintenzívnil svoje cvičenia. Tento týždeň vystrelili iránske ozbrojené sily počas vojenských cvičení v Ománskom zálive riadené strely. Uplynulú sobotu mali Revolučné gardy v Perzskom zálive námornú prehliadku a týždeň predtým zase iránske ozbrojené sily vykonali obrovský manéver dronmi cez polovicu krajiny

Viac k témam: balistické rakety, vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Iráne sa uskutočnilo ďalšie vojenské cvičenie, vypustili počas neho niekoľko balistických rakiet v púšti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top