Ste tu
Home > Správy > Útok nožom vo francúzskom Nice neprežili traja ľudia, útočník mal kričať Allahu Akbar

Útok nožom vo francúzskom Nice neprežili traja ľudia, útočník mal kričať Allahu Akbar

29.10.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. októbra, 11:43


Traja ľudia zomreli a niekoľko ďalších utrpelo zranenia pri rannom útoku nožom neďaleko kostola vo francúzskom meste Nice. Podľa spravodajského portálu BBC, ktorý sa odvoláva na políciu, útočník jednej žene sťal hlavu. Nemenovaná predstaviteľka polície, ktorú cituje agentúra AP, informovala, že útočníka zatkli a previezli do nemocnice so zraneniami, ktoré utrpel pri zatýkaní. Predpokladá sa, že konal sám.


Príčina útoku zatiaľ nie je známa. Protiteroristický prokurátor a národná polícia incident vyšetrujú ako útok s teroristickým spojením.

Obeťou je aj správca baziliky

Starosta Nice Christian Estrosi novinárom povedal, že všetko ukazuje na “teroristický útok v srdci baziliky Notre-Dame”, pričom spomenul aj slovo “islamofašizmus”. Podozrivý podľa jeho slov opakoval “Allahu Akbar” (Boh je veľký). Jednou z obetí je podľa starostu správca baziliky.

Minister vnútra Gérald Darmanin vyzval ľudí, aby sa vyhli centru Nice. Ako ďalej povedal, na ministerstvo v Paríži zvolal krízové stretnutie.

Dolná komora parlamentu prerušila rokovanie

Dolná komora parlamentu pre útok pozastavila debatu o nových opatreniach proti šíreniu koronavírusu a držala minútu ticha za obete, informuje agentúra AP.

Incident sa stal v čase, keď vo Francúzsku platí vysoká výstraha pred teroristickým útokmi a panuje napätie pre zverejnenie karikatúr proroka Mohameda a dva ďalšie nedávne útoky.

Viac k témam: francúzska polícia, teroristický útok, úmrtie, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Útok nožom vo francúzskom Nice neprežili traja ľudia, útočník mal kričať Allahu Akbar © SITA Všetky práva vyhradené.


Top