Ste tu
Home > Správy > Úrady obvinili muža, ktorý sa podieľal na útoku na redakciu Charlie Hebdo

Úrady obvinili muža, ktorý sa podieľal na útoku na redakciu Charlie Hebdo

Zdieľaj tento článok

PARÍŽ 23. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzske úrady predbežne obvinili z terorizmu muža, ktorý sa podieľal na organizácii útoku na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo v roku 2015.


Kancelária parížskeho prokurátora potvrdila, že Petra Cherifa, známeho tiež ako Abu Hamza, po nedávnom zadržaní v Džibutsku vydali do Francúzska a okamžite po prílete na parížske letisko Charlesa de Gaulla ho vzali do väzby a obvinili.


Cherif bol blízkym priateľom bratov, ktorí zabili 11 ľudí v redakcii časopisu a policajta na neďalekej ulici. Na úteku pred francúzskymi úradmi bol od roku 2011.

Bratia Cherif a Said Kouachiovci zaútočili na Charlie Hebdo 7. januára 2015. Počas nasledujúcich dní ich kumpán Amedy Coulibaly zabil policajtku na predmestí Paríža a ďalších štyroch ľudí počas rukojemníckej drámy v obchode s kóšer tovarom. Všetci traja útočníci zomreli počas prestreliek s políciou.

Viac k témam: Charlie Hebdo, teroristické útoky v Paríži, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrady obvinili muža, ktorý sa podieľal na útoku na redakciu Charlie Hebdo © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top