Ste tu
Home > Správy > Svet > Turecko zakázalo výmeny kryptomien, obáva sa možného financovania terorizmu

Turecko zakázalo výmeny kryptomien, obáva sa možného financovania terorizmu

Zdieľaj tento článok

1.5.2021 (Webnoviny.sk) – Výmeny kryptomien budú v Turecku podľa najnovšieho dekrétu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana považovať za nedovolené aktivity.


Tamojšia centrálna banka pred dvomi týždňami zakázala používanie kryptomien, ako sú napríklad bitcoiny, pri platbách za tovary a služby. Vo vyhlásení, v ktorom vysvetlila svoje dôvody, banka uviedla, že transakcie uskutočňované pomocou kryptomien predstavovali „neodvolateľné“ riziká, hlavne možné financovanie terorizmu a pranie špinavých peňazí.


Turecké úrady minulý mesiac začali vyšetrovanie podvodov na dvoch kryptomenových burzách – Thodex a Vebitcoin. V súvislosti s Thodexom dokonca zatkli šesť podozrivých osôb a Interpol vydal v mene Turecka príkaz na zadržanie výkonného riaditeľa tejto spoločnosti.

Mnoho ľudí v Turecku sa v ostatnom období obrátilo na kryptomeny, aby ochránili svoje úspory pred rastúcou infláciou a prepadom tureckej líry.

Viac k témam: kryptomeny, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko zakázalo výmeny kryptomien, obáva sa možného financovania terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top