Ste tu
Home > Správy > Trump sa stretol s pastorom Brunsonom, ktorého väznili pre údajné napojenie na teroristov

Trump sa stretol s pastorom Brunsonom, ktorého väznili pre údajné napojenie na teroristov

Zdieľaj tento článok

WASHINGTON 13. októbra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump privítal v Oválnej pracovni Bieleho domu pastora Andrewa Brunsona, ktorého po dvoch rokoch prepustili z tureckého väzenia.


Neúspešný vojenský prevrat v Turecku

Turecký súd Brunsona v piatok odsúdil na tri roky väzenia za údajné napojenie na teroristov, následne ho však prepustili po zohľadnení času, ktorý už strávil za mrežami.


Niekoľko hodín po tom už sedel v lietadle z Turecka a po zastávke a prehliadke v americkej armádnej nemocnici v Nemecku, pokračoval v ceste do Washingtonu.

Päťdesiatročného Andrewa Craiga Brunsona z Black Mountain v Severnej Karolíne zadržali po neúspešnom pokuse o prevrat v Turecku v roku 2016 za jeho údajné kontakty s kurdskými rebelmi a tiež so sieťou vedenou exilovým duchovným vodcom Fethullahom Gülenom, ktorého vláda viní z pokusu o prevrat.

S prezidentom sa pomodlili

Trump označil jeho prepustenie za “obrovský krok” k “úžasnému vzťahu” s Tureckom a za pomoc poďakoval aj prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi.

Pastor zase poďakoval Trumpovi a jeho administratíve a následne sa spolu pomodlili. Novinárom povedal, že chce tráviť čas s manželkou a deťmi. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: Andrew Craig Brunson, Donald Trump
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump sa stretol s pastorom Brunsonom, ktorého väznili pre údajné napojenie na teroristov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top