Ste tu
Home > Spravodajstvo > TREBIŠOVSKÉ KÚPALISKO OTVORENÉ AŽ DO 4. SEPTEMBRA

TREBIŠOVSKÉ KÚPALISKO OTVORENÉ AŽ DO 4. SEPTEMBRA

Zdieľaj tento článok

Na webovom sídle mesta sa píše, že mestské kúpalisko bude vďaka predpokladanému priaznivému počasiu otvorené až do 4. septembra. Školáci sa tak môžu ísť kúpať, až dokým im nezačne škola. Pravda, ak počasie vydrží.


Potom sa už sezóna skončí


Prvou septembrovou nedeľou sa zároveň letná sezóna na kúpalisku skončí. Požiadali sme Mesto Trebišov o vyjadrenie sa k práve končiacej letnej sezóne. Chodilo na kúpalisko dosť ľudí? Stretli sa pracovníci kúpaliska aj s nejakými problémami? Za Mesto Trebišov odpovedá referentka pre komunikáciu a styk s médiami, Mgr. Martina Mištaničová: “V priemere 263 rekreantov denne navštívilo letné kúpalisko v Trebišove. Počas aktuálnej sezóny malo kúpalisko najvyššiu návštevnosť 31. júla, kedy do jeho areálu prišlo 1070 ľudí. Odo dňa otvorenia kúpaliska (25.6.) do 1. septembra 2016 navštívilo areál vodných športov spolu 15.013 ľudí. V porovnaní s minuloročným letným obdobím mesto Trebišov eviduje v mesiaci júl a august nižšiu návštevnosť kúpaliska. Samospráva pripisuje tento stav najmä premenlivému počasiu, ako aj ďalším možnostiam pre rekreantov, ktoré sú dostupné v kraji a jeho blízkom okolí.”

Návštevníci sú viac-menej spokojní

Pri otázke ohľadom spokojnosti s trebišovským kúpaliskom vyjadrili viacerí ľudia s ponúkanými službami spokojnosť. No našli sa aj takí, ktorí boli voči fungovaniu kúpaliska skeptickí. Vyčítali hlavne to, že kúpalisko sa opäť domovom početnej skupiny rómskych občanov. Tí sa podľa očitých svedkov nesprávali veľmi dobre a spôsobovali problémy často končiace vyvedením z kúpaliska.

Kalendár_august_2016

Zdieľaj tento článok

Top