Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> TREBIŠOVSKÉ KÚPALISKO JE UŽ OFICIÁLNE OTVORENÉ

TREBIŠOVSKÉ KÚPALISKO JE UŽ OFICIÁLNE OTVORENÉ

Trebišovské kúpalisko je bezpochyby tým najväčším letným lákadlom pre všetkých, ktorí hľadajú osvieženie a odreagovanie sa počas horúcich letných dní. Od soboty, 17. júna 2017 je kúpalisko oficiálne otvorené.


Otvoreniu kúpaliska predchádzala Open Summer Party

Stalo sa peknou tradíciou, že kúpalisko spolu s letnou sezónou sa otvára na Open Summer Party, ktorá si počas svojej existencie dokázala nájsť svojich priaznivcov, ale aj odporcov. Predovšetkým mladšia generácia sa tejto kúpaliskovej párty, na ktorej sa zúčastňujú známe mená slovenskej a trebišovskej hudobnej scény, veľmi teší. Odporcov nájdeme najmä u starších občanov ale aj u študentov, ktorí sa často sťažujú, že na tejto otváracej letnej párty pobehujú iba samé deti. Preto volia iné alternatívy zábavy a namiesto Trebišova idú napríklad na Zemplínsku Šíravu.


Tohtoročná edícia Open Summer Party sa konala v piatok, 16. júna 2017. Na webovom sídle mesta sa v súvislosti s úpravami, ktoré prebiehali pred zahájením sezóny píše, že šlo najmä o “…práce na úprave priestorov, bazénov, hygienických zariadení a terénu. Okrem každoročných činností, akými sú kosba priestorov, úprava živého oplotenia, či orez stromov, pracovníci TS mesta Trebišov kompletne zrekonštruovali toalety, laminátovali podlahy, natiahli umelé zelené koberce popri všetkých bazénoch, vymaľovali bazény, vyčistili ich, zreparovali a namaľovali schody pri plaveckom bazéne. V rámci príprav na otvorenie bolo upravené a namaľované športové ihrisko, zamestnanci prečistili piesok plážového ihriska. V areáli kúpaliska sa návštevníci osviežia z dvoch zariadení s pitnou vodou. V čase oddychu môžu využiť lavičky, ktorých je v celom areáli 22 ks. V prípade potreby je za poplatok  k dispozícii aj 56 ks ležadiel.”

Teším sa, že je kúpalisko otvorené, ale…

Mňa ako milovníka leta nesmierne teší, že naše kúpalisko je už otvorené. Vynára sa mi tu však jedno veľké ale a ja verím, že nie som jediný. Predstavte si modelovú situáciu. Dva júnové týždne je pekelne horúco. Teploty lámu rekordy a ľudia kolabujú. Príde deň D, otvorenie letného kúpaliska, na ktoré už všetci netrpezlivo čakajú. Jeden-dva dni po otvorení je relatívne teplo, potom sa však zhorší počasie a je nemožné sa v takom počasí kúpať. Myslím, že som práve popísal scenár otvárania letného kúpaliska počas posledných dvoch letných sezón. A vyzerá to tak, že to platí aj teraz.

Dúfam však, že sa počasie umúdri. Preto sa pýtam, Je možné aby sa letné kúpalisko otváralo podľa počasia (aby si na ňom ľudia mohli užiť dva horúce týždne) alebo sa stále musí čakať na konkrétny dátum, po ktorom býva zvykom, že sa počasie pokazí?

Čo myslíte vy? Povedzte nám to v komentároch na FB.


Foto: Mesto Trebišov


Top