Ste tu
Home > Šport > TREBIŠOVČAN ČERNÁK SKÓROVAL ZA DUNAJSKÚ STREDU

TREBIŠOVČAN ČERNÁK SKÓROVAL ZA DUNAJSKÚ STREDU

Zdieľaj tento článok

Trebišovský rodák a odchovanec trebišovského Slavoja, momentálne topiaceho sa v problémoch,Roland Černák, skóroval za Dunajskú Stredu. Do prvoligového mužstva z južného Slovenska prestúpil počas minulého letného prestupového obdobia.


Prestup, ktorý sa neodmieta

18-ročný útočník, ktorý vynikal v každej z mládežníckych kategórií prestúpil do mužstva Dunajskej Stredy po reorganizácii druhej ligy a následnom postupe trebišovského Slavoja do druhej ligy. Vtedajší tréner Radványi v ňom našiel odpoveď na mladého talentovaného útočníka a Dunajskostredčania ho oslovili s ponukou, ktorá sa neodmieta.


Uviedol sa veľmi dobre

Vo veku 17 rokov prestúpil do mužstva hrajúceho najvyššiu slovenskú súťaž a vysporiadal sa s tým viac, než dobre. Pod trénerom Radványim sa objavoval v zápasoch ako striedajúci hráč, no svojimi výkonmi presvedčil aj o tom, že má na základnú zostavu. Po príchode nového trénera Tomislava Marića zo Srbska sa mladý Černák v zostavách prvoligistu už toľko neobjavoval, hoci je stále písaný ako člen A-mužstva.

Skóroval za B-tým

Momentálne sa mladý Roland častejšie objavuje na súpiske B-týmu Dunajskej Stredy, za ktorý sa mu v zápase 16. kola 3. ligy proti KFC Komárno, podarilo skórovať, keď v 36. minúte zvyšoval skóre zápasu na 2:1, čím dostal svoj tím do vedenia. Skóroval po chybe brankára, po zápase ho pochválil aj tréner B-mužstva, bývalý slovenský reprezentant Balász Borbély.


KFC Komárno – DAC B/Vrakúň 1:3 (1:2)

15. septembra 2015, utorok, 16.00 hod

Góly: 24. Szórád – 9. Horváth, 36. Černák, 82. Horváth

Červená karta: 33. Ágh

Rozhodoval: Sékely – 230 divákov

DAC B/Vrakúň: Milošovič – Polák (69. Fedor), Asanović, Egri, Ágh – Bódis, P. Nagy, Simon Pambou, Černák (75. Lénárth) – Horváth – Mészáros (84. Hrazdílek). Tréner: Balázs Borbély.


 

Dúfame, že mladý Trebišovčan v službách Duajskej Stredy bude aj naďalej presviedčať o svojich futbalových kvalitách a podarí sa mu opäť na dlhšiu dobu usadiť v A-mužstve. Rolo, gratulujeme ku gólu a veríme, že nebol ani zďaleka posledný!

FOTO: Vojtík Szimona

Zdieľaj tento článok

Top