Ste tu
Home > Spravodajstvo > SEČOVCE BUDÚ VYUŽÍVAŤ SLUŽBU ODKAZ PRE STAROSTU

SEČOVCE BUDÚ VYUŽÍVAŤ SLUŽBU ODKAZ PRE STAROSTU

Odkaz pre starostu v Sečovciach

Samospráve mesta Sečovce sa podaril výborný krok na ceste k lepšej transparentnosti. Na mestskú internetovú stránku pridali službu „Odkaz pre starostu“, pomocou ktorej obyvatelia Sečoviec môžu nahlásiť poruchy a problémy, ktoré ich trápia.

Ako na to?

„Pri každom podnete musia Sečovčania uviesť krátky názov a popis problému, zvoliť jednu z kategórií, určiť ulicu, kde sa podnet nachádza a priložiť fotografiu, ktorá daný problém dokumentuje,“ vysvetlil fungovanie Jakub Kmeť zo SGI pre denník Korzár. Po zverejnení problému mestská samospráva odpovie či a ako bude daný problém riešiť. Ak sa však k problému nevyjadrí do 14 dní, problém bude automaticky označený ako neriešený. Mesto disponuje možnosťou uviesť, že daný problém nepatrí do mestských kompetencií a existuje možnosť preniesť zodpovednosť za jeho riešenie na iný subjekt. Výbornou správou je fakt, že pod každým z nahlásených problémov budú môcť Sečovčania diskutovať a hodnotiť, či sa im postoj zaujatý mestom páči, alebo nie, vyjadrila sa pre denník Korzár Lýdia Vereščáková z kancelárie primátora. Okrem toho, stav riešenia, či neriešenia uvidia všetci obyvatelia, ktorí navštívia mestskú stránku. Tým sa mesto Sečovce stane transparentnejším voči svojim občanom.

Odkaz pre starostu využíva mesto Sečovce ako prvé v našom regióne

Portál odkazprestarostu.sk bol prvýkrát spustený ešte v roku 2010 v našom hlavnom meste. Odvtedy sa pomocou tejto služby podarilo vyriešiť vyše 8000 nahlásených problémov. Navyše, služba „Odkaz pre starostu“ je bezplatná. Okrem Sečoviec, ktoré v našom regióne využívajú túto službu ako prvé, majú na východe republiky skúsenosti obe krajské mestá a Stropkov, Moldava nad Bodvou, Spišská Nová Ves, Levoča, Kežmarok, či Svidník.

 Sorry, there are no polls available at the moment.

Zdroj: Korzár
Foto: Daniel Fekete / Ilustračné

Top