Ste tu
Home > Spravodajstvo > TREBIŠOVČANIA SI UCTILI PAMIATKU ZAVRAŽDENÉHO NOVINÁRA

TREBIŠOVČANIA SI UCTILI PAMIATKU ZAVRAŽDENÉHO NOVINÁRA

Zdieľaj tento článok

Trebišov │O úkladnej vražde slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky sa v posledných dňoch napísalo veľmi veľa nie len v slovenskej, ale aj zahraničnej tlači.


Slovenský investigatívec sa špáral vo viacerých témach, ktorých aktéri môžu stáť za jeho odstránením. Spomína sa napríklad slovenská vetva talianskej mafiánskej skupiny ‘Ndrangheta, ktorej členovia boli včera pri domovej razii zadržaní. Avšak skutočná príčina, prípadný objednávateľ vraždy a jej vykonávateľ sú stále predmetom vyšetrovania…


Slovensko touto vraždou upadlo do šoku a delíria. Bolo to niečo, čo sa jednoducho nemalo stať. Každé mesto je obtiahnuté čiernym súknom, smúti a obáva sa symbolického návratu 90. rokov. Občianska spoločnosť však nedokáže mlčať. V rámci celého Slovenska prebiehalo včera viacero protestov uctievajúcich si poslednú pamiatku mladej zavraždenej dvojice.

Početné zástupy ľudí aj napriek nepriaznivému počasiu vyšli do ulíc, aby vyjadrili svoju nespokojnosť. Kritika justície, prokuratúry, vládnych špičiek, dožadovanie odstúpenia ministra vnútra a mnohé iné boli hlavnou nosnou témou včerajších protestov.

Jeden taký sa odohral aj v Trebišove.

Kuciak

V Trebišove sa zišlo okolo 100 ľudí uctiť si pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Po minúte ticha sa všetci presunuli pred Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Trebišove kde mlčaním upozornili na všeobecnú nespokojnosť so stavom polície na Slovensku.


Zdroj: Juraj Lenhardt, Facebook

Zdieľaj tento článok

Top