Ste tu
Home > Spravodajstvo > SVIEČKOMAT UŽ AJ V TREBIŠOVE

SVIEČKOMAT UŽ AJ V TREBIŠOVE

Prvý augustový týždeň uviedli v Trebišove do prevádzky automat na kahance. Sviečkomat bol umiestnený k hlavnému vstupu na Mestský cintorín, v blízkosti Domu smútku. Funguje nepretržite, prístupný verejnosti je v čase otváracích hodín cintorína. Nakoľko je objekt Domu smútku monitorovaný kamerovým systémom, novozriadený automat bude podliehať častej kontrole mestských policajtov. 

Obyvatelia mesta, či okolia, ktorých spomienka na svojich zosnulých zavedie k hrobu na trebišovský cintorín, si v prípade potreby môžu kúpiť sviečku alebo kahanec priamo zo sviečkomatu.

Používanie automatu nie je vôbec náročné ani pre seniorov. Návod na obsluhu je umiestnený na zariadení. Záujemcovia majú na výber jednoduchú parafínovú náplň do kahanca za 50 centov, o niečo väčšiu náplň za 1 euro, ale aj celý kahanec za dve eurá a do polovice augusta v ňom pribudnú aj lacnejšie kahance za 1 euro. O výške poplatku informujú nálepky, ktoré uvádzajú aj dobu horenia produktu. Kapacita sviečkomatu je viac než 100 sviečok, ktoré bude správca cintorína dopĺňať podľa potreby, aby boli sviečky návštevníkom cintorína vždy k dispozícii. Okrem toho, na sviečkomate je uvedené aj telefónne číslo firmy, ktorú je možné kontaktovať pri závažnejšej poruche.

Zadovážením zariadenia na samočinný výdaj sviečok mesto Trebišov rozšírilo rady východoslovenských miest, (napr. Svidník, Stropkov, Bardejov, Humenné), ktorých obyvatelia už nejaký mesiac využívajú službu obdobného prístroja.

 

Zdroj: Mesto Trebišov

Top