Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Štyridsiatnik Rudolf pôjde za znásilnenie na dva roky do väzenia, súd mu zmiernil trest

Štyridsiatnik Rudolf pôjde za znásilnenie na dva roky do väzenia, súd mu zmiernil trest

8.8.2019 (Webnoviny.sk) – Na dva roky odňatia slobody nepodmienečne za znásilnenie odsúdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici 40-ročného Rudolfa Dobrovského z Utekáča-Salajky v okrese Poltár.

Andrea trikrát nechcela

Krajský súd tak zmiernil prvostupňový trest z troch na dva roky po odvolaní doteraz netrestaného Dobrovského.

Znásilnenie Dobrovský na súde poprel. Vyhlásil, že Andrea ho pri popíjaní v pohostinstve v septembri minulého roku v Utekáči chytala za nohu a naznačila ochotu mať s ním sex.

Preto večer po 22. hodine vyšli z krčmy von a venovali sa sexu. Údajne za dve hodiny si akt zopakovali tri razy. Dobrovský tvrdil, že Andrea s tým dva razy súhlasila, tretí akt už bol proti vôli ženy.

Odsúdený má dobrú povesť

Okresný súd v Lučenci uznal Dobrovského za vinného zo zločinu znásilnenia. Uložil mu nepodmienečný trest tri roky, ale Dobrovský sa odvolal.

Podľa jeho obhajcu nešlo o trestný čin, pretože poškodená so sexom súhlasila. Nebolo preukázané, že jeho klient ženu k sexu nútil.

Odvolací súd zmiernil trest pre Dobrovského z troch na dva roky. Podľa jeho názoru na skutku výrazne participovala poškodená. Dobrovskému tiež pomohlo, že v obci má dobrú povesť a nebol doteraz trestaný.

Viac k témam: súd, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyridsiatnik Rudolf pôjde za znásilnenie na dva roky do väzenia, súd mu zmiernil trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Top