Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Štátne železnice vyčlenili viac ako milión eur, o rekreačné poukazy majú zamestnanci záujem

Štátne železnice vyčlenili viac ako milión eur, o rekreačné poukazy majú zamestnanci záujem

BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vyčlenila na rekreačné poukazy, resp. príspevky pre svojich zamestnancov takmer 1,58 milióna eur, pričom o túto sumu zvýšila rozpočet na benefity.


Vplyv na rast miezd

Ako národný osobný vlakový dopravca uviedol pre agentúru SITA, uvedená suma nie je na úkor iných benefitov, no mala vplyv na rast miezd, pretože vstupuje do rozpočtu personálnych nákladov.


“O rekreačný poukaz požiadalo 265, čiže 4,6 percenta zamestnancov, ktorí majú nárok na rekreačný poukaz. Očakávame, že najvyššie čerpanie bude počas letných prázdnin, pretože poukazy možno využívať, napríklad, aj na denné tábory svojich detí. Takisto bude zrejme zvýšený záujem na konci roka počas vianočných sviatkov,” uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Nárok na rekreačné poukazy má 5 741 zamestnancov ZSSK, ktorí majú odpracované aspoň dva roky, alebo budú ich mať odpracované počas roku 2019 a vznikne im tak nárok. Spoločnosť má takmer 5 900 zamestnancov.

Benefit pomáha k regenerácii

Zavedenie rekreačných poukazov, respektíve príspevkov od začiatku tohto roka spoločnosť víta, keďže to považuje za ďalší benefit napomáhajúci regenerácii pracovnej sily.

“Ako menší problém vnímame kratší čas na prípravu, keďže príslušná legislatíva bola schválená iba tri týždne pred jej vstupom do platnosti. Kritériá pre čerpanie sa preto aj u nás spresňujú priebežne,” poznamenal Kováč.

Nárok na rekreačný príspevok, resp. poukaz majú pracovníci v spoločnostiach a organizáciách s 50 a viac zamestnancami, ak o preplatenie časti nákladov na ubytovanie na Slovensku požiadajú a u aktuálneho zamestnávateľa pracujú minimálne dva roky. Z oprávnených výdavkov do 500 eur ročne zamestnávatelia preplatia 55 percent sumy, maximálne 275 eur, a zamestnanci zvyšných 45 percent, teda 225 eur.

Viac k témam: príplatky, ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátne železnice vyčlenili viac ako milión eur, o rekreačné poukazy majú zamestnanci záujem © SITA Všetky práva vyhradené.


Top