Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Spôsob voľby ústavných sudcov bude riešiť ústavnoprávny výbor, zasadnú pred druhým kolom

Spôsob voľby ústavných sudcov bude riešiť ústavnoprávny výbor, zasadnú pred druhým kolom

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) – Ústavnoprávny výbor NR SR sa uskutoční vo štvrtok ráno o 9:00. Informuje o tom Národná rada SR na svojej internetovej stránke.


Opakovaná voľba

Ako na sociálnej sieti uviedol člen výboru a poslanec za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Ondrej Dostál, pozvánku členom poslal predseda výboru Róbert Madej.


Ako sa píše v pozvánke, bodom rokovania je “Žiadosť predsedu Národnej rady Slovenskej republiky z 12. februára 2019 podľa zákona Národnej rady Slovenskej republiky o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov o zaujatie stanoviska k spôsobu vykonania opakovanej voľby kandidátov na sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky”.

Musia zakrúžkovať 18 mien

Výbor sa uskutoční pred druhým kolom voľby kandidátov na ústavných sudcov, ktorá sa uskutoční o 11:00. Parlament totiž v utorok nezvolil vo verejnej voľbe ani jedného kandidáta za ústavného sudcu. Zo 119 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 53 neplatných a 66 platných.

Poslanci mali na hlasovacom lístku 37 mien uchádzačov. Hlasovací lístok je platný iba vtedy, ak je zakrúžkovaných najviac 18 mien. Podľa súčasných pravidiel musí získať uchádzač nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, najmenej však 39. Väčšina zákonodarcov koaličných strán Smer-SD a SNS odovzdala prázdne alebo znehodnotené hlasovacie lístky.

Viac k témam: Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Spôsob voľby ústavných sudcov bude riešiť ústavnoprávny výbor, zasadnú pred druhým kolom © SITA Všetky práva vyhradené.


Top