Ste tu
Home > Spravodajstvo > Španielsky druholigový tím UD Las Palmas sleduje svojich hráčov, hriešnik Tana dostal padáka

Španielsky druholigový tím UD Las Palmas sleduje svojich hráčov, hriešnik Tana dostal padáka

Zdieľaj tento článok

3.10.2020 (Webnoviny.sk) – Španielsky futbalista Pedro Tanausú Domínguez, známy pod prezývkou Tana, pred niekoľkými týždňami ukončil pôsobenie v tamojšom klube UD Las Palmas. Druholigista z Kanárskych ostrovov po rozviazaní kontraktu s 30-ročným hráčom uviedol, že dôvodom boli disciplinárne prehrešky.


Po čase vysvitlo, že predstavitelia Las Palmas poverili súkromných detektívov, aby Tanu sledovali a v správe podali hlásenie o všetkom, čo futbalista robí, aké má aktivity a či dodržiava pravidlá stanovené zamestnávateľom.


Dvestovkou na diaľnici

Detektívi napokon odhalili viacero jeho prešľapov. V správe sa uvádza, že počas šoférovania ulicami mesta Las Palmas de Gran Canaria porušoval dopravné predpisy.

Na diaľnici išiel rýchlosťou takmer 200 km/h a v jednosmerke jazdil v protismere.

Aby toho nebolo málo, detektívi ho pristihli, ako sa do neskorých nočných hodín zdržiaval v reštauráciách, baroch a na diskotékach. Doprial si tam dokonca vodnú fajku, hoci ráno mal mať tréning.

Predstierané zranenie

V čase, keď klubu nahlásil zranenie, sa bez vedomia a súhlasu UD Las Palmas vybral do súkromného tréningového centra.

Keď 17. júla hralo jeho mužstvo zápas s Rayom Vallecanom, vybral sa na výlet mimo ostrova a stretol sa s partiou ľudí, ktorí nemali rúška a nedodržiavali odstupy.

Jeho pohyb navyše nevykazoval žiadne príznaky zranenia, na ktoré sa sťažoval klubovým lekárom, a zdravotné ťažkosti pravdepodobne iba predstieral.

Tana žaluje klub

Prezident klubu Miguel Ángel Ramírez priznal, že hráča sledovali štyri týždne dovedna traja detektívi, pričom dodal, že v podaní hráča nešlo o ojedinelé incidenty ani to nebol žiadny hon na nežiaduceho futbalistu.

“Las Palmas má zmluvu s detektívnou agentúrou, ktorá sleduje všetkých hráčov 24 hodín denne, 365 dní v roku, a oni to vedia. Poznám správanie všetkých. Kto urobí chybu, je potrestaný. To je všetko,” vysvetlil Ramírez.

Tana je momentálne bez práce, najal si právnikov a žaluje klub pre nezákonné sledovanie a poškodzovanie dobrého mena.

Viac k témam: sledovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsky druholigový tím UD Las Palmas sleduje svojich hráčov, hriešnik Tana dostal padáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top