Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Smer-SD by vyhral voľby, ale vládu by nezložil. Prieskum MVK poslal do parlamentu aj SNS a SaS

Smer-SD by vyhral voľby, ale vládu by nezložil. Prieskum MVK poslal do parlamentu aj SNS a SaS

Zdieľaj tento článok

14.2.2020 (Webnoviny.sk) – Vládna strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) by vyhrala voľby, keby sa konali túto sobotu. Volilo by ju 21,6 percenta respondentov. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) by bolo druhé s 12,3 percenta a tretí by boli Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) so ziskom 11,5 percenta.


Nasledujú koalícia PS/Spolu, Za ľudí, Sme rodina a Kresťanskodemokratické hnutie. Do parlamentu by sa dostali aj Slovenská národná strana (SNS) s 5,3 percenta a tesne aj Sloboda a Solidarita s 5,1 percenta hlasov voličov. V parlamentných kreslách by nesedeli Maďarská komunitná spolupatričnosť, Dobrá voľba či Most-Híd.


Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry MVK, ktorý uskutočnila v dňoch 5. až 10. februára na vzorke 1 143 respondentov.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, prieskum, volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD by vyhral voľby, ale vládu by nezložil. Prieskum MVK poslal do parlamentu aj SNS a SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top