Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Slováci sa ľahšie dostanú do Holadska i na Cyprus, zaradili nás na zoznam bezpečných krajín

Slováci sa ľahšie dostanú do Holadska i na Cyprus, zaradili nás na zoznam bezpečných krajín

Zdieľaj tento článok

10.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenskú republiku od štvrtka zaradilo Holandsko na zoznam bezpečných krajín. Pri vstupe do krajiny tak nie sú požadované negatívne výsledky testov a neplatí ani povinnosť izolácie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.


Náhodné testovanie po prílete

To isté platí aj v prípade tranzitu zo Slovenska cez Holandsko či pri leteckej doprave z iných krajín do Holandska. Medzi bezpečné krajiny je tiež zaradené Česko, Nemecko, Rakúsko a Poľsko.


Viac o téme: Koronavírus

Do oranžovej, bezpečnej kategórie preradil Slovensko aj Cyprus. Cestujúci z oranžových krajín, s výnimkou plne zaočkovaných, musia pred vstupom na Cyprus absolvovať molekulárny PCR test, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín a vyplniť Cyprus Flight Pass formulár, do ktorého nahrajú negatívny výsledok PCR testu. V prípade vyzvania sa tiež musia podrobiť náhodnému testovaniu hneď po prílete.

Zaočkovaní majú jednoduchší vstup

Cyprus tiež zľavil z podmienok vstupu pre zaočkovaných. „Cestujúci z ktorejkoľvek krajiny, ktorí preukážu, že boli zaočkovaní proti COVID-19 všetkými požadovanými dávkami registrovanej vakcíny, sú oslobodení od absolvovania testov PCR tak pred príchodom, ako aj po príchode na Cyprus. ak uplynul požadovaný počet dní medzi poslednou dávkou a dátumom cesty,“ uvádza MUVEZ SR.

Cestujúci po očkovaní nebudú navyše umiestnení do karantény, aj keď sa zistí, že boli v blízkom kontakte s pozitívnym prípadom COVID-19. Cyprus za registrované vakcíny považuje Janssen/Johnson & Johnson, Vaxzervia (AstraZeneca), PfizerBioNTech, Moderna, Sputnik (Gam-COVID-Vac) a Sinopharm (BBIBP COVID-19).

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, COVID-19, Cyprus, Holandsko, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci sa ľahšie dostanú do Holadska i na Cyprus, zaradili nás na zoznam bezpečných krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top