Ste tu
Home > Správy > Rusko vracia úder a vyhostilo slovenského diplomata, Lajčákovo ministerstvo informácie nekomentuje

Rusko vracia úder a vyhostilo slovenského diplomata, Lajčákovo ministerstvo informácie nekomentuje

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenské ministerstvo zahraničných vecí nebude komentovať informácie o vyhostení slovenského diplomata z Ruskej federácie.


Pre agentúru SITA to uviedol tlačový odbor rezortu. O vyhostení diplomata informoval Denník N s odvolaním sa na ruský portál Meduza.


Diplomata vyhlásili za nežiaducu osobu

Podľa denníka Rusko vyhlásilo nášho vojenského diplomata za nežiaducu osobu. “Urobilo tak v reakcii na nedávne vyhostenie ruského diplomata na Slovensku pre podozrenia zo špionáže. Slovenský diplomat musí územie Ruskej federácie opustiť do 48 hodín,” informoval denník.

Premiér Peter Pellegrini minulý týždeň informoval, že na základe informácií Vojenského spravodajstva Slovensko 22. novembra vyhostilo diplomatického pracovníka úradu pridelenca obrany Veľvyslanectva Ruskej federácie. Tento pracovník bol vyhlásený za personu non grata.

Orientácia Slovenska ja jasná

“Vykonával rozviedne aktivity voči záujmom Slovenskej republiky a NATO a jeho konanie ako diplomatického pracovníka bolo v rozpore s Viedenským dohovorom a jeho ďalšie pôsobenie na území bolo nežiaduce,” povedal premiér. Táto osoba opustila Slovensko do 48 hodín od požiadania, teda bola vyhostená.

Premiér dodal, že naša orientácia je jasná – proeurópska a proatlantická, s Ruskom máme štandardné vzťahy a diplomata sme vyhostili slušne. Reakcia Moskvy bola podľa neho štandardná, keďže takéto veci sa dejú aj inde. Informovali sme o tom aj našich spojencov. Bližšie túto skutočnosť Pellegrini komentovať nemohol.

Viac k témam: diplomacia, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko vracia úder a vyhostilo slovenského diplomata, Lajčákovo ministerstvo informácie nekomentuje © SITA Všetky práva vyhradené.


Top