Ste tu
Home > Správy > Svet > Rusko stiahlo z blízkosti ukrajinských hraníc iba zlomok vojakov, tvrdí prezident Zelenskij

Rusko stiahlo z blízkosti ukrajinských hraníc iba zlomok vojakov, tvrdí prezident Zelenskij

Zdieľaj tento článok

2.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij v stredu vyhlásil, že Rusko naďalej udržiava početnú vojenskú prítomnosť v blízkosti hraníc s Ukrajinou. Počas stretnutia so skupinou amerických senátorov uviedol, že Moskva v apríli stiahla iba časť svojich síl, ktoré sústredila v blízkosti Ukrajiny.


Podľa Zelenského Rusko stiahlo iba zlomok z viac ako 100-tisíc prítomných vojakov. „Stiahnutie ruských síl je iba deklarácia. Stiahli iba asi 10-tisíc vojakov,“ povedal ukrajinský prezident.


Rusko v priebehu apríla masívne zhromažďovalo svoje vojská poblíž ukrajinskej hranice v rámci vojenských cvičení. Spojené štáty a ich spojenci vtedy vyjadrili znepokojenie, keďže počty vojakov na hranici boli najvyššie od roku 2014, keď Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym a na východe Ukrajiny prepukli boje medzi ukrajinskými ozbrojenými silami a Moskvou podporovanými separatistami.

Viac k témam: hranica s Ukrajinou, ruskí vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko stiahlo z blízkosti ukrajinských hraníc iba zlomok vojakov, tvrdí prezident Zelenskij © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top