Ste tu
Home > Správy > Svet > Reštaurácie budú môcť otvoriť vnútorné priestory. Dáni rušia opatrenia proti COVID-19 rýchlejšie, ako plánovali

Reštaurácie budú môcť otvoriť vnútorné priestory. Dáni rušia opatrenia proti COVID-19 rýchlejšie, ako plánovali

Zdieľaj tento článok

16.4.2021 (Webnoviny.sk) – Dánsko ruší protipandemické reštrikcie rýchlejšie, ako pôvodne plánovalo, a od budúcej stredy umožní obsluhovanie návštevníkov reštaurácií aj vo vnútorných priestoroch. Podmienkou však bude, že hostia sú zaočkovaní alebo sa môžu preukázať negatívnym testom na koronavírus.


Pandémia je pod kontrolou

Krajina zároveň od 21. apríla povolí, aby na verejných zhromaždeniach v exteriéroch mohlo byť do 50 osôb. Zatiaľ sa v Dánsku môže stretnúť maximálne desať ľudí. Okrem toho sa na štadióny budú môcť vrátiť športoví fanúšikovia.


Viac o téme: Koronavírus

S plánom opätovného otvárania ekonomiky od budúceho týždňa súhlasila v piatok veľká väčšina dánskych poslancov. Pandémia koronavírusu v Dánsku je v podstate pod kontrolou.

Vo vážnom stave majú 37 pacientov

Kaderníctva a menšie obchodné centrá už otvorili a od pondelka budú môcť obyvatelia krajiny navštevovať aj väčšie obchodné centrá a obchodné domy. „Naše bežné životy to sformuje pozitívnym smerom,” povedal minister zdravotníctva Magnus Heunicke.

V Dánsku v súčasnosti celkovo evidujú iba 8 509 potvrdených aktívnych prípadov nákazy koronavírusom a iba 37 pacientov je vo vážnom stave. Vo štvrtok krajina zaznamenala len dve nové úmrtia na ochorenie COVID-19.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Reštaurácie budú môcť otvoriť vnútorné priestory. Dáni rušia opatrenia proti COVID-19 rýchlejšie, ako plánovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top