Ste tu
Home > Šport > RADOVAN BONDRA BUDE PÔSOBIŤ NA FARME CHICAGA BLACKHAWKS

RADOVAN BONDRA BUDE PÔSOBIŤ NA FARME CHICAGA BLACKHAWKS

radovan bondra
Zdieľaj tento článok

Mladý hokejista Radovan Bondra, ktorý začínal s hokejom na trebišovskom štadióne napokon nezačne sezónu v kanadskej juniorke, ale v American Hockey League (AHL), kde podpísal profesionálny kontrakt.


radovan bondra
Radovan Bondra v drese Chicaga

Najprv presun do juniorky


Po vyradení z predsezónneho kempu Chicaga ho pôvodne Jastrabi poslali do tímu Prince George Cougars v juniorskej Western Hockey League (WHL), Neskôr však 20-ročný krídelník podpísal profesionálny kontrakt s klubom Rockford IceHogs, ktorý v AHL funguje ako farma Chicaga. Informoval o tom zámorský hokejový analytik Gregg Drinnan na portáli takingnote.ca.

Pokračuje tam, kde minulú sezónu končil

Bondra bude pokračovať tam, kde minulú sezónu zakončil. V Rockforde odohral v závere ročníka päť zápasov bez bodového zisku.

Slovenský útočník pred debutom medzi mužmi absolvoval 62 stretnutí vo WHL, kde v uplynulej sezóne obliekal dresy Vancouveru Giants a Prince George Cougars a dokopy nazbieral 63 bodov za 32 gólov a 31 asistencií, čím si udržal priemer viac ako bod na zápas.

Organizácia Chicaga Blackhawks, kde v súčasnosti pôsobí hneď niekoľko slovenských hokejistov si Bondru vybrali v roku 2015 vo vstupnom drafte NHL zo 151. miesta.

Čo myslíte, podarí sa mladému hokejistovi nakuknúť do slávnej NHL už počas nasledujúcej sezóny?

Sorry, there are no polls available at the moment.

Zdroj: Korzár

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top