Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> TREBIŠOVSKÝ HISTORICKÝ PARK A JEHO KRÁSY

TREBIŠOVSKÝ HISTORICKÝ PARK A JEHO KRÁSY

Trebišov │ Mesto Trebišov sa zapojilo do tohoročných Dní európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) komentovanou prehliadkou historického parku a v ňom nachádzajúcich sa pamätihodnosti mesta.


V rámci podujatia Spoznaj krásy historického parku v Trebišove sa návštevníci, prostredníctvom prezentovaných historických faktov a za účasti odborných zamestnancov Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove, dozvedeli zaujímavé poznatky o mestskom parku a ďalších významných pamiatkach, ktoré sa v ňom nachádzajú. Pýchou obyvateľov mesta Trebišov je napr. Nížinný vodný hrad Parič, barokovo-klasicistický kaštieľ Andrássyovcov, či Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho.


Podujatie, ktoré bolo určené pre žiakov miestnych škôl, ako aj pre  širokú verejnosť, sa uskutočnilo utorok 26. septembra 2017 v areáli mestského parku. A teraz park čaká aj na tvoju návštevu.


Zdroj: mesto Trebišov


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top