Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Progresívne Slovensko a Beblavého Spolu sa spojili, Štefunko si vo voľbách trúfa na viac ako 10 percent

Progresívne Slovensko a Beblavého Spolu sa spojili, Štefunko si vo voľbách trúfa na viac ako 10 percent

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Politické strany Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia pôjdu do nadchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu ako koalícia.


“Voliči, pre ktorých Európska únia znamená jedinú možnú cestu pre Slovensko, majú jednoznačnú voľbu,” povedal na tlačovej besede šéf Spolu Miroslav Beblavý.


Zlyhanie politickej reprezentácie

Podľa Beblavého je Slovensko členom únie už 15 rokov, avšak nemocnice, cesty alebo platy európske nie sú. “Problémom je dlhodobé zlyhanie politickej reprezentácie,” uviedol s tým, že namiesto riešenia problémov sa zamerala napríklad na obohacovanie alebo flirtovanie s extrémizmom.

Naopak, tvoriaca sa koalícia podľa neho ponúkne skupinu špičkových odborníkov, ktorí budú zastupovať záujmy SR. Zdôraznil tiež, že vízia spolupráce oboch subjektov po voľbách v máji sa nekončí a počítajú s ďalšou spoluprácou. “Je veľmi, veľmi pravdepodobné, že spoločne pôjdeme aj do parlamentných volieb,” skonštatoval.

Na čele kandidátky bude aj Šimečka

Predseda progresívcov Ivan Štefunko v tejto súvislosti uviedol, že Slováci sú oveľa viac proeurópskejší, ako je ich politická reprezentácia. Preto si koalícia strán podľa neho trúfa na výsledok viac ako 10% hlasov.

Z kandidátov, ktorých strany ponúknu na kandidátke, je podľa neho každý odborníkom na určitú oblasť, ktorej sa bude venovať.

Dodal, že na čele spoločnej kandidátky budú analytik Michal Šimečka, vysokoškolský pedagóg Vladimír Bilčík a poslankyňa parlamentu Simona Petrík.

Viac k témam: Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk – Progresívne Slovensko a Beblavého Spolu sa spojili, Štefunko si vo voľbách trúfa na viac ako 10 percent © SITA Všetky práva vyhradené.


Top