Ste tu
Home > Spravodajstvo > PROBLEMATIKA VIANOČNÉHO STROMČEKA NA KRUHOVOM OBJAZDE

PROBLEMATIKA VIANOČNÉHO STROMČEKA NA KRUHOVOM OBJAZDE

Zdieľaj tento článok

Tento článok bude krátky a možno sa ti bude zdať, že zbytočne tvorím problémy tam, kde nie sú. Nepopieram, že je to nadnesené a sčasti zbytočné, ja som sa len zamyslel a mám chuť dostať to zo seba von a podeliť sa so svojim vnemom, ktorý sa viaže na symbol trebišovských Vianoc – obrovský vianočný stromček na kruhovom objazde.


Ako tradícia je to fajn

Tak na úvod, tradícia umiestňovania vianočného stromčeka doprostred kruhového objazdu spájajúceho ulice M.R.Štefánika a T.G. Masaryka je veľmi príjemná a u Trebišovčanov sa pravidelne stretáva s pochopením. Každoročne starostlivo vybraný vianočný stromček všetkým občanom pripomína čaro blížiacich sa Vianoc a svojou majestátnosťou sa počas zimných mesiacov stáva neprehliadnuteľnou dominantou mesta. Povedal by som, že niektorí Trebišovčania sú naň až hrdí.


Druhá strana mince

Je tu však aj druhá strana mince, nad ktorou som sa minule zamyslel. Vianočný stromček je obrovský. Vodičom osobných vozidiel (medzi nich patrím aj ja) môže pri prejazde a hlavne vchádzaní do kruhového objazdu mariť výhľad na cestu pred nimi. Dvojnásobne to platí, keď je tma. Rozoznať svetlá automobilu vchádzajúceho do kruhového objazdu z vjazdu oproti môže byť pomedzi všetky svetielka na stromčeku nesmierne náročné. Ak sa k tomu pridá mrholenie  a mnohokrát zahmlené okná, stačí málo a dopravná nehoda je na svete.

Vianočný stromček v Trebišove 3

Neviem, či sa podobná nehoda z dôvodu “neviditeľnosti” automobilu kvôli vianočnému stromčeku stala, no nechcem nič privolávať. Ja osobne by som smerom do budúcnosti rozmýšľal nad iným umiestnením vianočného stromčeka. Navrhujem Severné námestie alebo Námestie Š.B.Romana, ktoré je hneď vedľa inkriminovaného objazdu. Stromček na kráse premiestnením nestratí a bezpečnosť na ceste by sa podľa môjho názoru na ceste zvýšila. Možno však kompetentní čakajú, kým sa naozaj niečo stane.

A možno si týmto vyjadrením rozhnevám zopár občanov, no nevadí. Ja len vyjadrujem svoj názor. Čo si myslíš ty?


FOTO: Daniel Fekete

Zdieľaj tento článok

Top