Ste tu
Home > Spravodajstvo > Pri požiari prišlo o život dieťa

Pri požiari prišlo o život dieťa

Dnes (23.3) nadránom došlo k požiaru v byte v bytovom dome na Záhradnej ulici v Trebišove, pri ktorom prišlo o život 15-mesačné dieťa.  V čase požiaru sa v byte nachádzalo 18 ľudí. Záchranári museli z bytovky na voľné priestranstvo evakuovať asi 60 ľudí. Záchranné práce neboli jednoduché aj kvôli silnému zadymeniu. Hasičom sa podarilo z bytu dostať aj trojročné dieťa, ktoré evakuovali cez balkón.

V jednej z izieb, kde požiar vznikol, sa nachádzali dve dospelé osoby  a tri deti. Podľa doterajších zistení požiar vznikol pravdepodobne od horiacej sviečky a rozšíril sa do ďalších izieb bytu. Požiarom vznikla škoda na zariadení bytu vo výške cca 1.500 eur, poškodením bytového domu doposiaľ nezistená škoda.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Presná príčina vzniku požiaru je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Presnú príčinu smrti dieťaťa určí pitva. Podľa dostupných informácií vládol na mieste chaos. Záchranári museli z bytovky na voľné priestranstvo evakuovať asi 60 ľudí. V byte, kde požiar vypukol, malo žiť údajne spolu až 18 ľudí. V jednej z izieb, kde požiar vznikol, sa nachádzali dve dospelé osoby a tri deti. Záchranné práce neboli jednoduché aj kvôli silnému zadymeniu. Hasičom sa podarilo z bytu dostať aj trojročné dieťa, ktoré evakuovali cez balkón. 

 

 

Top