Ste tu
Home > Správy > Polícia zakročila voči demonštrantom v Austrálii, pre koronavírus platí zákaz vychádzania

Polícia zakročila voči demonštrantom v Austrálii, pre koronavírus platí zákaz vychádzania

5.9.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia v austrálskom Melbourne zatkla viacero ľudí, ktorí sa zúčastnili na proteste proti obmedzeniam v meste. Tie zaviedli úrady v snahe zamedziť vysokému nárastu infekcií novým koronavírusom a úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 a zahŕňajú napríklad nočný zákaz vychádzania.


Najprv polícia zatkla štyroch ľudí, ktorých obvinili z podnecovania k protestom takzvaného “Dňa slobody” naplánovaných na viacero miest v Melbourne. Neskôr v dave zhruba 300 demonštrantov, z ktorých niektorí nemali na tvárach rúška, zatkla niekoľko ďalších ľudí, píše agentúra AP.


Štát Viktória, ktorého je Melbourne hlavným mestom, je najhoršie postihnutý pandémiou v celej Austrálii. Podľa štatistík americkej Johns Hopkins University tam evidujú 19 479 prípadov a 661 úmrtí.

Predpokladá sa, že vládni predstavitelia v nedeľu oznámia ako a kedy budú v Melbourne a zvyšku Viktórie uvoľňovať obmedzenia. Celkovo v Austrálii evidujú 26 208 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a 748 úmrtí.

Viac k témam: austrálska polícia, demonštrácie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zakročila voči demonštrantom v Austrálii, pre koronavírus platí zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.


Top