Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Policajt čelí obvineniu z predaja marihuany a extázy, obchodoval prevažne v Nitrianskom kraji

Policajt čelí obvineniu z predaja marihuany a extázy, obchodoval prevažne v Nitrianskom kraji

Zdieľaj tento článok

18.6.2021 (Webnoviny.sk) – Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi čelí 35-ročný Tomáš, ktorý je príslušníkom Policajného zboru.


Ako ďalej informovalo ministerstvo vnútra, policajt sa k drogovej trestnej činnosti priznal a momentálne je stíhaný väzobne.


Zásoboval priateľov a známych

Podľa zistení Úradu inšpekčnej služby MV SR (ÚIS) drogy obvinený nakupoval a následne predával úzkemu okruhu priateľov a známych, prevažne v obci nitrianskeho okresu. Dialo sa tak v období dvoch až troch rokov. Sám obvinený bol podľa vlastných slov len príležitostným užívateľom drog.

„Niekoľko týždňov príslušníci ÚIS dokumentovali a zbierali dôkazy v prípade, ktorý zistili na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti. Až po dôslednom zadokumentovaní všetkých skutočností urobili v piatok 4. júna na základe príkazu súdu niekoľko domových prehliadok, prehliadok pozemkov a iných priestorov,” informovalo ministerstvo vnútra.

Viac ako 200 dávok drog

Pri prehliadkach príslušníci inšpekcie zaistili viac ako 150 kusov ružových tabliet a takmer 60 gramov zelenej sušiny.

„Medzi zaistenými vecami bola aj digitálna váha, plastové vrecká, predmety slúžiace na konzumáciu drog a niekoľko tisíc eur,” uvádza rezort vnútra s tým, že podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho útvaru Policajného zboru ide v jednom prípade o minimálne 120 bežných jednotlivých dávok marihuany a minimálne o 151 jednotlivých dávok drogy známej ako extáza.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému policajtovi 10 až 15 ročný trest odňatia slobody.

Viac k témam: drogová trestná činnosť, trestný čin, zločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajt čelí obvineniu z predaja marihuany a extázy, obchodoval prevažne v Nitrianskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top