Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Podvodníci reagujú aj na skutočné inzeráty, od predávajúcich pýtajú peniaze vopred

Podvodníci reagujú aj na skutočné inzeráty, od predávajúcich pýtajú peniaze vopred

Zdieľaj tento článok

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje verejnosť na podvody, pri ktorých podvodníci reagujú na skutočné inzeráty a od predávajúcich chcú, aby sa registrovali na online formulári. Dôvodom je údajný prevod peňazí za kupovaný výrobok a zabezpečenie jeho doručenia fiktívnemu kupujúcemu.


Požadovali platbu vopred

Polícia v tejto súvislosti cituje ženu, ktorá predávala oblečenie po svojom dieťati. „Pod príspevok sa mi ozvala nejaká pani, že jej mám napísať správu, že má záujem, tak som jej napísala a ona sa ma pýtala, či si ten balík môže vyzdvihnúť prostredníctvom Fedexu (kuriérska služba pozn. SITA), že oni mi dajú peniaze a ja im dám balík,” napísala žena s tým, že jej následne mal prísť e-mail s informáciami.


„E-mail prišiel, v ňom, že mám zaplatiť 113 eur a podobne, že stačí kliknúť na ten a ten link,” napísala dotyčná s tým, že išlo o podvod. „Potom som si zistila, že pani v tom bazári, kde som ponúkala danú vec, písala asi všetkým ľudom, že má záujem o ich tovar,” dodala.

Polícia zverejní odporúčania

Policajný zbor SR ešte v máji spustil kampaň proti online podvodom, do ktorej sa zapojilo viacero známych slovenských osobností. V priebehu siedmich týždňov predstavia policajti vždy nejaký typ online podvodu. V priebehu jednotlivých týždňov bude polícia zároveň na sociálnych sieťach zverejňovať konkrétne odporúčania pre občanov a príklady podvodných konaní.

Taktiež bude na sociálnej sieti Instagram odpovedať na otázky občanov. Kampaň nesie názov „Nenechám sa nachytať – Stop online podvodom”.

Viac k témam: inzercia, podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci reagujú aj na skutočné inzeráty, od predávajúcich pýtajú peniaze vopred © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top