Ste tu
Home > Šport > NOČNÝ BEH TREBIŠOV SA VYDARIL. POZITÍVNE REAKCIE BEŽCOV I PRIAZNIVCOV TO POTVRDZUJÚ

NOČNÝ BEH TREBIŠOV SA VYDARIL. POZITÍVNE REAKCIE BEŽCOV I PRIAZNIVCOV TO POTVRDZUJÚ

Zdieľaj tento článok

Iniciatíva občianskeho združenia Stopa zorganizovať bežecké podujatie v Trebišove vyšla po prvýkrát na verejnosť približne v marci tohto roku. Cieľ bol dotiahnuť na Nočný beh v Trebišove 250 bežcov. Napokon ich bolo takmer 400.


Múzeum a mauzóleum otvorené pre verejnosť

Sprievodným podujatím popri behu boli aj dve najvýznamnejšie trebišovské pamiatky – mauzóleum a kaštieľ, ktoré boli v deň konania preteku otvorené nie len pre bežcov, ale aj pre širokú verejnosť. Úplne zadarmo. Prezentácia zaregistrovaných bežcov bola spustená od 18:30 hod, pričom oficiálny štart prvého trebišovského nočného behu bol naplánovaný na 21:00.


Priestor pred registračnými stanmi usporiadateľov sa s pribúdajúcim časom na hodinkách začal postupne zapĺňať. Štartová listina hovorila o 342 zaregistrovaných bežcoch, no na mieste sa hlásili ďalší a ďalší. Celkový počet sa zastavil až tesne pred magickým číslom 400.

Nočný beh Trebišov mal aj charitatívny zmysel

Jeden zo zaregistrovaných bežcov, hasič Miroslav Princík prišiel  so šľachetnou myšlienkou. Pomôcť 3-ročnému Marekovi, ktorý je už dlhší čas v bdelej kóme následkom toho, že pred pár mesiacmi svojou detsko nevedomosťou pohltal magnetické guličky. Po RTG vyšetrení uňho nasledovalo rapídne zhoršenie zdravotného stavu, kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Pomôcť mu môže len finančne nákladné liečenie v Piešťanoch. Na Marekovu liečbu sa rozhodli prispieť aj primátor mesta Trebišov, Marek Čižmár a jeho zástupca Róbert Puci, obaja čiastkou 200 €.

Počas celého podujatia bol pri amfiteátri stolík s malou pokladničkou, kde mohol každýprispieť ľubovoľnou sumou. Celkovo sa vyzbieralo 893,60 €, za čo patrí všetkým úprimná vďaka. Iniciátor tejto myšlienky, Miroslav Princík na podporu malého Marka behal celú 10 kilometrov dlhú trať v hasičskom oblečení, za čo si vyslúžil nemalý potlesk od Trebišovčanov stojacich popri trati a špeciálne ocenenie za šľachetný čin počas vyhodnotenia pretekov.

Výsledky potešili

Pohľad na výsledkovú listinu je pekný. Na 5 km trati zvíťazil časom 18:10,9 Michal Červeňák z Michaloviec. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili Michael Volovár a Roman Markovič. U žien na rovnako dlhej trati triumfovala Denisa Sabová z Hrane, keď dosiahla čas 22:59,4. Za ňou do cieľa pribehli Sandra Ivanková a Dominika Cabadová.

Na dlhšej, 10 km trati triumfoval u mužov Erik Onofrej s časom 36:09,5. Na druhom mieste dobehol Vladimír Čeklovský, za ním Martin Kušnirik. U žien zvíťazila Lucia Iľková časom 42:36,1. Na druhom a treťom mieste Alena Farkašová a Lucia Marošová. Kompletné výsledky si môžeš pozrieť TU.

Čo na Nočný beh Trebišov hovoria ľudia?

Čo nás potešilo, boli ľudia. Buď prišli priamo do parku, alebo povzbudzovali popri celej dĺžke trate. Opýtal som sa, čo si o tomto podujatí myslia. „Príjemné podujatie, páčila sa mi myšlienka. Zároveň ma teší, že v našom meste sa uskutočnila akcia, počas ktorej si ľudia prišli na svoje jednak športovým vyžitím ale aj tým, že podporia dobrú vec,“ povedala jedna z diváčok. Skupinka trebišovských bežcov sa zas zhodla, že podujatie bolo skvelé. Povedali nám toto: „Bolo to skvelé, na jednotku s hviezdičkou. Super organizácia a aj trať. Bežalo sa skutočne výborne, ďakujeme!“

My už len dodáme, že náš šéfredaktor Daniel Fekete dobehol do cieľa v 111-člennej konkurencii vo svojej kategórií na 5 kilometrov na 34. mieste, v čase 24:31.1. Fotogalériu pridáme, keď sa k nám dostanú fotografie a preto prosím, ešte chvíľu vyčkaj. Dovtedy môžeš hlasovať v tejto ankete. 

Sorry, there are no polls available at the moment.

Zdieľaj tento článok

Top