Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> SLAVOJ V POSLEDNOM DOMÁCOM ZÁPASE ZVÍŤAZIL JEDNOZNAČNE, 6:0

SLAVOJ V POSLEDNOM DOMÁCOM ZÁPASE ZVÍŤAZIL JEDNOZNAČNE, 6:0

Dňa 5. júna 2016 sa domáci futbalový Slavoj predstavil poslednýkrát v sezóne pred domácim publikom. Po zápase môžem konštatovať, že trebišovská futbalová revolúcia pokračuje. Na domácom ihrisku nedali naši chlapci Stropkovu absolútne žiadnu šancu a domov ho vyprevadili so šiestimi gólmi.

Pred zápasom sa na štadióne pohybovali dievčatá v dresoch Slavoja s anketou v ruke. Diváci mohli rozhodnúť o hráčovi, ktorý získa ocenenie najlepšieho hráča sezóny. Šikovné dievčatá zabezpečili, aby sa zapojilo čo najviac ľudí. Špecialitou posledného zápasu bolo ďalšie dievča, ktoré po vstupe na štadión rozdávalo každému chlapčekovi a dievčatku jednu lízanku. Prejdem však už k zápasu.

V porovnaní s minulými zápasmi došlo v našej zostave k dvom zmenám. Od začiatku zápasu sa na kraji obrany predstavil Pačuta, v bráne vystriedal Giertla Erik Kolbas. Už od začiatku zápasu to boli naši, ktorí diktovali tempo hry. V priebehu prvých 15 minút sa dostali do šance Jacko a Ruskovský, gólu sa však nedočkali. Proti boli aj postranní rozhodcovia, ktorí nám za prvých 20 minút štyri ofsajdy, z toho podľa môjho názoru aspoň 2 nesprávne.

Keď sa prvý polčas prehupol do svojej druhej polovice, začal sa tlak našich pomaličky vyplácať. V 31. minúte sme ešte len pohrozili nebezpečnou strelou, no už v 36. minúte sa prvýkrát v zápase tešil brazílčan Junior. Netrvalo dlho a na konto Slavoja pribudol ďalší gól. V 38. minúte sa presadil Pavol Ruskovský. Do konca prvého polčasu sme ešte niekoľkokrát ohrozili bránku hosťujúceho gólmana Mateja Mydlu, gól však nepadol. A nestalo sa tak ani po nebezpečnom úniku Juniora za obranu a následnej dorážke už v nadstavenom čase prvého polčasu.

Počas prestávky bol vyhlásený najlepší hráč Slavoja podľa divákov. Cenu od spoločnosti O2 získal kapitán Jaroslav Capko. Gratulujem!

IMG_3268

Do druhého polčasu tak naši vstupovali s väčšou pohodou na kopačkách a bolo to cítiť. Súpera prakticky k ničomu nepustili. Hra sa však ustálila a presunula sa viac do stredu ihriska. Prvýkrát v druhom polčase pohrozil v 54. minúte Lukáš Kulich hlavou, gól však nedal. Prvá vážnejšia šanca pre Stropkov prišla až 2 minúty po Kulichovej šanci, situáciu však s prehľadom zvládol domáci Kolbas. V 62. minúte sa po Juniorovom centri z pravej strany k lopte dostal Edin Mujković a nemýlil sa. Už bolo 3:0.

Na našich hráčoch bolo cítiť čoraz väčšiu pohodu a dokázali to zúročiť aj na ihrisku. V 70. minúte po sérii pekných prihrávok v strede poľa sa do šance dostal Pavol Ruskovský a zvýšil už beztak pohodlný náskok Slavoja už na 4:0. To najhoršie pre Stropkov však ešte len malo prísť. Už o 8 minút neskôr vyštartoval za nakopnutou loptou opäť Ruskovský. Efektívne sa dokázal zbaviť obrancu a na ceste za gólom mu cestu v súperovej šestnástke preťal až obranca. Rozhodca ukázal na značku pokutového kopu. Zodpovednosť na seba zobral Pavol Ruskovský, ktorý sa nemýlil a zavŕšil tak svoj hatrick.

Nočná mora Stropkovčanov pokračovala. Iba 4 minúty uplynuli od gólu Ruskovského a rozhodca znova ukazoval na biely bod. Tentokrát si loptu postavil Junior a pridal posledný klinec do rakvy Stropkovčanov v podobe šiesteho gólu. Do konca zápasu naši už len kontrolovali hru a súpera k ničomu nepustili. Výborný výkon! V tabuľke nám pred posledným ligovým zápasom, ktorý odohráme 10. júna u lídra tabuľky v Krásnej, patrí vynikajúce 6. miesto. Kto by to bol po totálne zbabranej jeseni povedal.

FK Slavoj Trebišov 6:0 MŠK Tesla Stropkov
Góly: 36. Junior, 38. Ruskovský, 62. Mujković, 70. Ruskovský, 78. Ruskovský (11 m), 82. Junior (11 m)
ŽK: Kulich, Dragula – Pavlík

Zostava FK Slavoj Trebišov – Kolbas – Pačuta, Capko (C), Šuľák (71. Koshka), Mujković (67. Dragula), Junior, Jacko, Opiela, Osmanović (60. Olah), Ruskovský, Kulich
Lavička náhradníkov: Šimko, Lechman, Giertl

Zostava MŠK Tesla Stropkov – Mydla – Petrišin, Pavlík (C), Bunda, Bochin, Burcák, Špak, Mihok, Danko (62. Polaščík), Jakubčo, Tabiš
Lavička náhradníkov: Sivák, Teraz, Poľák, Mulík

Zdroj: futbalnet.sk