Ste tu
Home > Spravodajstvo > NEPOKOJE VO VOJANOCH SKONČILI ZAŤATOU SEKEROU V HLAVE

NEPOKOJE VO VOJANOCH SKONČILI ZAŤATOU SEKEROU V HLAVE

Sekera skončila namiesto dreva v hlave

Policajná hliadka z Veľkých Kapušian bola vyslaná do osady v obci Vojany, kde malo podľa informácií dôjsť k nepokojom a bitke medzi miestnymi obyvateľmi. Na mieste sa nachádzalo v tom čase asi 50 ľudí. Najväčšie nepokoje sa strhli medzi dvoma rodinami.


Nepokoje skončili sekerou v hlave

Medzi rodinnými príslušníkmi dvoch rodín nastali nepokoje, ktoré následne skončili fyzickým útokom, pri ktorom došlo k zraneniu dvoch osôb. Do michalovskej nemocnice bol prevezený muž (25), ktorý utrpel rezno-sečné rany v oblasti hlavy. Ďalší muž (37) utrpel zranenie ruky s predbežnou dobou liečenia do 7 dní. Polícia v tejto súvislosti predviedla na vyšetrovanie 4 osoby.


“Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu obvinil 16-ročného miestneho mladíka, ktorý pri jednom z rodinných domov počas vzájomných potýčok a hádok ostrou hranou sekery úmyselne zaťal 25-ročnému mužovi do oblasti tváre a čela. Podľa predbežnej lekárskej správy  sa z ťažkých zranení bude liečiť viac ako 6 týždňov. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej osoby do väzby. Za tento obzvlášť závažný zločin hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov, mladistvej osobe sa trestná sadzba znižuje na polovicu,” informovala Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Sekera skončila namiesto dreva v hlave
Sekera skončila namiesto dreva v hlave

Hovorkyňa KR PZ, Jana Mésarová konštatovala, že ako príčina vzájomných útokov bolo zistené nadmerné alkoholické opojenie a riešenie dlhodobých sporov v rodine. Prítomnosťou policajných hliadok sa podarilo nastoliť právny poriadok a voči osobám nebol potrebný zákrok zo strany polície. Polícia situáciu v osade a okolí aj naďalej monitorovala, pričom k narušeniu verejného poriadku nedošlo.


Zdroj: NaZemplíne.sk


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top