Ste tu
Home > Správy > Na hore Kilimandžáro vypukol veľký požiar, na boj s ohňom povolali aj lietadlá (foto+video)

Na hore Kilimandžáro vypukol veľký požiar, na boj s ohňom povolali aj lietadlá (foto+video)

15.10.2020 (Webnoviny.sk) – Tanzánska vláda požiadala o pomoc vrtuľníkov a lietadiel s hasiacimi schopnosťami v boji proti požiaru, ktorý už niekoľko dní horí na hore Kilimandžáro.


Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to vo štvrtok oznámil minister pre prírodné zdroje a turizmus Hamisi Kigwangalla.


Oheň zničil aj turistický tábor

S ohňom bojuje viac ako 500 dobrovoľníkov. Požiar sa rozšíril, čo komplikuje úsilie dostať ho pod kontrolu, vyjadril sa Kigwangalla s tým, že “problémom je silný vietor, suché trávnaté porasty a kry”.

Oheň už spálil 28 štvorcových kilometrov porastu a je veľmi aktívny v oblasti známej ako Kifunika Hill, uviedli predstavitelia Národného parku Kilimandžáro. Podľa Kigwangallu požiar zničil turistický tábor Horombo, a to vrátane dvanástich chát, dvoch toaliet a solárneho vybavenia.

Príčina požiaru je neznáma

Oheň vypukol v nedeľu popoludní v oblasti Whona. Obrovské plamene je vidno na desiatky kilometrov ďaleko, pričom ho pozorovali aj v meste Moshi, ktoré je vzdialené 30 kilometrov. Príčina požiaru stále nie je známa.

Kilimandžáro je najvyššou horou Afriky s výškou 5 895 metrov nad morom.

Viac k témam: lesný požiar, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Na hore Kilimandžáro vypukol veľký požiar, na boj s ohňom povolali aj lietadlá (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top