Ste tu
Home > Správy > Moravskosliezsky kraj opäť zavádza obmedzenia a pendleri budú musieť absolvovať testy na koronavírus

Moravskosliezsky kraj opäť zavádza obmedzenia a pendleri budú musieť absolvovať testy na koronavírus

17.7.2020 (Webnoviny.sk) – Rúška vo vnútorných priestoroch a v MHD budú musieť opäť nosiť ľudia v celom Moravskosliezskom kraji. Pendleri budú musieť absolvovať testy na koronavírus, obmedzená bude aj prevádzka reštauračných zariadení. Oznámil to v piatok český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.


Viac o téme: Koronavírus

“V súvislosti s epidemiologickou situáciou v Moravskosliezskom kraji v piatok miestna hygienická stanica rozšíri aktuálne platné opatrenia v oblasti Karvinska na územie celého kraja. V kraji sa zavádza povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných priestoroch i verejnej doprave,” uviedol Vojtěch na Twitteri.


Pri návšteve nemocníc a sociálnych zariadení budú musieť mať ľudia podľa ministra respirátor triedy FFP2. V celom kraji bude takisto platiť uzavretie priestorov reštaurácií a barov medzi 23:00 a 8:00 a hromadné akcie bude povolené len do 100 osôb. Pendleri budú musieť absolvovať test raz za 14 dní, informuje spravodajský portál Novinky.cz.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk – Moravskosliezsky kraj opäť zavádza obmedzenia a pendleri budú musieť absolvovať testy na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.


Top