Ste tu
Home > Správy > Monika Beňová sa stala kvestorkou europarlamentu, bude mať na starosti aj vzťahy so súdnym dvorom

Monika Beňová sa stala kvestorkou europarlamentu, bude mať na starosti aj vzťahy so súdnym dvorom

Zdieľaj tento článok

18.7.2019 (Webnoviny.sk) – Europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) by mala ako nová členka predsedníctva Európskeho parlamentu zodpovedať aj za vzťahy s Európskym súdnym dvorom a Európskou prokuratúrou.


Obťažovanie zamestnancov Európskeho parlamentu

Ako ďalej informovala agentúru SITA, v priebehu nasledujúceho dva a pol roka bude mať okrem toho vo svojej pôsobnosti aj záležitosti týkajúce sa dopravných, podporných služieb a mobility europoslancov.


Takisto niektoré bezpečnostné otázky v rámci priestorov Európskeho parlamentu a jeho styčných kancelárií, či agendu sťažností v súvislosti s prípadmi možného obťažovania zamestnancov Európskeho parlamentu.

Obťažovanie na pracovisku vôbec nie je ojedinelým javom, môže mať rôzne podoby a nevyhýba sa ani európskym inštitúciám. Jeho negatívne dopady sa týkajú predovšetkým poškodeného zamestnanca, no zároveň môžu mať nepriaznivý vplyv na veľkú časť pracovného kolektívu. Tomuto problému a jeho potláčaniu preto musí byť venovaná primeraná pozornosť,“ zdôraznila Beňová.

Je aj členkou výboru pre životné prostredie

Europoslanci po voľbe nového predsedu a podpredsedov Európskeho parlamentu začiatkom júla v tajnej voľbe volili aj piatich kvestorov.

Tí sú súčasťou nového predsedníctva EP. Jednou zo zvolených kvestoriek sa na nasledujúce dva a polročné obdobie stala aj slovenská poslankyňa Monika Beňová.

Okrem členstva v predsedníctve Európskeho parlamentu je Beňová v novom legislatívnom období členkou Výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) a náhradníčkou vo Výbore pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa (IMCO) a Výbore pre práva žien a rodovú rovnosť (FEMM).

Viac k témam: ECJ Európsky súdny dvor, europoslanci, europoslankyňa, Európska prokuratúra, Európsky parlament (EP), sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Monika Beňová sa stala kvestorkou europarlamentu, bude mať na starosti aj vzťahy so súdnym dvorom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top