Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Ministerstvo vnútra chce polícii nakúpiť zariadenia na detekciu drog, tester má vedieť zachytiť šesť látok

Ministerstvo vnútra chce polícii nakúpiť zariadenia na detekciu drog, tester má vedieť zachytiť šesť látok

21.9.2019 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra plánuje pre potreby polície nakúpiť mobilné zariadenia na detekciu požitia omamných a psychotropných látok a jednorazové skríningové testy.

Ako sa ďalej uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, odhadované náklady na zabezpečenie zariadení predstavujú 4 559 550 eur bez DPH. Za túto cenu by mal rezort obdržať 450 kusov mobilných zariadení a 135 000 jednorazových testov.

Testy by mali zaznamenať šesť omamných látok

Jednorazové testy by sa mali využívať prostredníctvom výteru z ústnej dutiny a mali byť schopné zaznamenať v ľudských slinách šesť rôznych látok, konkrétne amfetamín, kokaín, metamfetamín, opiáty, benzodiazeprín alebo marihuanu.

„Každý skríningový test vrátane jeho balenia musí byť hygienicky nezávadný, balený v samostatnom obale,“ uviedol rezort v súťažných podmienkach.

Zariadenie by malo archivovať 500 meraní

Mobilné zariadenia by podľa požiadaviek ministerstva mali fungovať ako „kompaktný elektronický merací prístroj pre jednoduché a rýchle odčítanie výsledkov skríningového testu s prehľadným zobrazením nameraných výsledkov na displeji a s jednoduchým prenosom dát na tlačiareň a na PC“.

Vzorky by mali byť schopné zariadenia vyhodnotiť do piatich až ôsmich minút. Pamäť zariadenia by pritom mala byť schopná archivovať aspoň 500 meraní.

Záujemcovia o dodanie zariadení môžu ministerstvu predkladať ponuky do 10. októbra. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: alkohol za volantom, alkoholtester, drogy, marihuana, omamné látky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra chce polícii nakúpiť zariadenia na detekciu drog, tester má vedieť zachytiť šesť látok © SITA Všetky práva vyhradené.

Top