Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Ministerstvo spravodlivosti tento rok podporilo šesť projektov zameraných na rovnosť mužov a žien

Ministerstvo spravodlivosti tento rok podporilo šesť projektov zameraných na rovnosť mužov a žien

Zdieľaj tento článok

3.7.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) počas tohto roka podporilo šesť projektov zameraných na rovnosť mužov a žien za viac ako 172-tisíc eur. Vyplýva to z návrhu siedmej periodickej správy SR k Dohovoru o odstránení všetkých foriem diskriminácie žien (CEDAW).


Dokument na tohtotýždňovom rokovaní na návrh Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVaR SR) schválila vláda. Počas minulého roka podporilo MS SR päť projektov v sume 96 432.


Zamietnuté konania

V roku 2020 evidovalo Ministerstvo spravodlivosti 10 antidiskriminačných súdnych konaní, všetky však boli zamietnuté.

„Je potrebné poznamenať, že väčšina zamietnutých prípadov zahŕňala takzvané prípady diskriminácie sudcov, čo bolo veľké množstvo diskriminačných prípadov podaných v minulom desaťročí, ktoré sa týkali platových rozdielov medzi sudcami všeobecných súdov a sudcami bývalého Špeciálneho súdu, ktorý už neexistuje,“ konštatuje MPSVaR SR v správe.

V roku 2019 evidoval rezort spravodlivosti 12 konaní, z ktorých bolo úspešné jedno, v roku 2018 to bolo 13 konaní, z ktorých boli úspešné tri.

Viac než dvesto otázok

Slovensko v správe pre OSN zahrnulo aj informáciu o zvýšenom výskyte prípadov domáceho násilia počas pandémie ochorenia COVID-19.

Celá správa je súborom odpovedí na otázky, ktoré Slovensku adresoval sekretariát Výboru OSN na odstránenie diskriminácie žien. Výbor zaslal Slovensku celkom 215 otázok, na ktoré musí krajina odpovedať do 19. júla.

Viac k témam: diskriminácia, rodová rovnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spravodlivosti tento rok podporilo šesť projektov zameraných na rovnosť mužov a žien © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top