Ste tu
Home > Správy > Minister financií Thomas Schäfer spáchal samovraždu, údajne sa bál dopadu koronavírusu na ekonomiku

Minister financií Thomas Schäfer spáchal samovraždu, údajne sa bál dopadu koronavírusu na ekonomiku

Zdieľaj tento článok

29.3.2020 (Webnoviny.sk) – Minister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko spáchal samovraždu. Telo 54-ročného Thomasa Schäfera z Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej našli v sobotu na železničnej trati v Hochheime neďaleko Frankfurtu nad Mohanom. Polícia a prokurátori uviedli, že na základe všetkých faktorov, vrátane vypočúvania svedkov a vlastného pozorovania, dospeli k záveru, že si politik vzal život.


Viac o téme: Koronavírus

Podľa krajinského premiéra Volkera Bouffiera smrť ministra súvisí s krízou okolo nového koronavírusu. Bouffier v nedeľu uviedol, že sa Schäfer znepokojoval nad tým, “či bude možné úspešne splniť veľké očakávania obyvateľov, hlavne s finančnou pomocou. “Musím predpokladať, že ho tieto starosti premohli. Zrejme nemohol nájsť východisko. Bol zúfalý a opustil nás,” vyjadril sa premiér Hesenska.


Nemecká spolková aj krajinské vlády pripravila obrovské balíčky pomoci, ktorých cieľom je zmierniť následky opatrení, ktoré prijali v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, v Nemecku potvrdili u 60 659 ľudí, pričom 482 osôb naň podľa dát Johns Hopkins University zomrelo.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky coronavirus.jhu.edu/map.html.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, minister financií, samovražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister financií Thomas Schäfer spáchal samovraždu, údajne sa bál dopadu koronavírusu na ekonomiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top