Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera"></i> MIKULÁŠ NEZABUDOL ANI NA DETI VO VEĽKEJ TŔNI

MIKULÁŠ NEZABUDOL ANI NA DETI VO VEĽKEJ TŔNI

Zdieľaj tento článok

Po tom, čo sme ti priniesli malú reportáž zo stretnutia sv. Mikuláša s trebišovskými deťmi prišiel rad i na jeho ďalšiu zastávku v obci Veľká Tŕňa. Z Trebišova sa Mikuláš musel na svojom koči evidentne ponáhľať, pretože K deťom vo Veľkej Tŕni dorazil takisto už v sobotu.


Vo vzduchu bolo cítiť napätie

Na námestí sa zišlo vyše 100 detí ktoré s veľkým napätím čakali kedy dorazí Mikuláš. Deti ešte pred príchodom rozsvietili vianočný stromček aby náhodou Mikuláš nezablúdil. Okolo pol piatej hodiny popoludní deti z Veľkej Tŕne započuli cválanie koňa aj s Mikulášom a samozrejme nechýbali ani pomocníci – čert a anjel. Čertík ešte predtým ako Mikuláš rozdal balíčky deťom, skontroloval či sa čírou náhodou medzi nastúpenými deťmi nenachádzal aj nejaký nezbedník. Ako inak nezbedníci sa nenašli, všetky deti boli celý celučičký rok poslušné.


Čert s anjelom nezaháľali, pomohli sv. Mikulášovi s balíčkami, ktoré boli plné sladkých odmien, aby žiadne dieťa neodišlo na prázdno. Deti si pre Mikuláša a jeho pomocníkov na revanš pripravili básničky, pesničky, a rôzne vinše oboznamujúce blížiace sa Vianoce. Ešte pred odchodom šťastné deti čert upozornil na to, že onedlho im ukáže ako to v pekle vyzerá naozaj, keď sa tak bláznia.

A v  tom sa spustil ohňostroj

Bol krásny! Navyše, počas celej udalosti sa konali po prvý krát aj hand made trhy, kde si obyvatelia obce mohli zakúpiť rôzne výrobky. Spektrum ponuky bolo široké. Perníčky, vence, bábiky, svietniky a rôzne iné veci pripomínajúce čaro Vianoc. Na námestí sa zdobili perníčky, maľovalo sa na tvár a vynikajúcu atmosféru podčiarkovala bohatá vianočná kapustnica a varený punč.

Obyvatelia obce boli z tejto akcie nadšení. Organizátorom sa podarila. Odmenou im museli byť spokojné úsmevy nie len na tvárach tých najmenších, ale aj tých starších. Vskutku pekná tradícia!


FOTO: Eva Szathmaryova

 

Zdieľaj tento článok

Top