Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Mesto Poprad rozdalo stopäťdesiat vianočných balíčkov pre deti z neúplných a náhradných rodín

Mesto Poprad rozdalo stopäťdesiat vianočných balíčkov pre deti z neúplných a náhradných rodín

POPRAD 18. decembra (WebNoviny.sk) – Mesto Poprad potešilo stopäťdesiat detí z rodín, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii a rozdalo im vianočné balíčky.

Darčeky potešili deti z neúplných rodín, z rodín, ktorým boli deti zverené do náhradnej starostlivosti a rovnako rodín, ktoré sa nachádzajú v hmotnej núdzi. Užitočné balíčky im už po jedenástykrát pripravili v spolupráci s Apoštolskou cirkvou Slovenska.

Pre deti sme pripravili balíčky, v ktorých si mohli nájsť hygienické a školské potreby, sladkosti, hračky a oblečenie. Mesto sa takýmto spôsobom snaží zmierniť sociálnu situáciu týchto rodín a urobiť im radosť v čase vianočných sviatkov, keďže iné darčeky si nie vždy môžu dovoliť,“ uviedla Petra Zavacká zo sociálneho odboru MsÚ v Poprade.

Ročne prinášame na Slovensko cez 20-tisíc darčekov, ktoré rozdeľujeme do viacerých organizácií.“ Ako dodal pastor Apoštolskej cirkvi v Poprade Ján Šefčík, vážia si túto spoluprácu s mestom.

Sociálni pracovníci MsÚ v Poprade poskytujú rodinám pomoc počas celého roka – zabezpečujú im sociálne poradenstvo, opatrenia sociálno-právnej ochrany, organizujú letný tábor, poskytujú šatstvo, ktoré získava samospráva od občanov, v spolupráci so Slovenským Červeným krížom im poskytujú potravinovú pomoc z rôznych zbierok.

Viac k témam: Apoštolská cirkev, pomoc v núdzi, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Poprad rozdalo stopäťdesiat vianočných balíčkov pre deti z neúplných a náhradných rodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Top