Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Matovič želá novému americkému prezidentovi silu a vytrvalosť, Kollár veľa rozvahy

Matovič želá novému americkému prezidentovi silu a vytrvalosť, Kollár veľa rozvahy

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zaželal novému prezidentovi Spojených štátov amerických Joeovi Bidenovi silu a vytrvalosť, aby mohol napĺňať svoje poslanie zhojenia rozporov v spoločnosti. Napísal to na sociálnej sieti Twitter.


Viac o téme: Prezidentské voľby v USA

Premiér sa teší na prekonanie výziev a budovanie silných transatlantických vzťahov. Slovensko je podľa jeho slov pripravené byť angažovaným partnerom a spojencom s hodnotami, ktoré definujú svet demokracií.


Ku gratulantom sa pridal aj predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina), ktorý želá Bidenovi veľa rozvahy a správnych rozhodnutí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Inaugurácia 46. prezidenta USA Joea Bidena vo Washingtone

Biden zložil v stredu 20. januára slávnostnú prísahu do rúk predsedu Najvyššieho súdu USA Johna Robertsa a stal sa tak 46. prezidentom Spojených štátov amerických.

Viac k témam: inaugurácia amerického prezidenta, inaugurácia prezidenta, predseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič želá novému americkému prezidentovi silu a vytrvalosť, Kollár veľa rozvahy © SITA Všetky práva vyhradené.


Top