Ste tu
Home > Správy > Svet > Majský zostáva vo väzení, český súd mu zamietol žiadosť o podmienečné prepustenie

Majský zostáva vo väzení, český súd mu zamietol žiadosť o podmienečné prepustenie

Zdieľaj tento článok

11.5.2021 (Webnoviny.sk) – Obvodný súd pre Prahu 4 zamietol žiadosť odsúdeného Jozefa Majského o podmienečné prepustenie. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca súdu Michal Dvořák.


„Súd dospel k záveru, že neboli splnené podmienky pre podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody,” povedal Dvořák. Doplnil, že rozhodnutie nie je právoplatné, keďže odsúdený voči nemu podal sťažnosť. O tej bude rozhodovať Mestský súd v Prahe.


Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol na pojednávaní 29. júla 2020 odvolanie Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Odsúdeného Majského následne 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. České súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo. Zároveň si však Majský na základe rozhodnutia českých súdov má trest odsedieť v Českej republike.

Viac k témam: prepustenie na slobodu, súdy, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Majský zostáva vo väzení, český súd mu zamietol žiadosť o podmienečné prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top